Uçaklı Balkan Turu ( Vizesiz ) ( Saraybosna Uçuşlu )

Uçaklı Balkan Turu ( Vizesiz ) ( Saraybosna Uçuşlu )Uçaklı Balkan Turu ( Vizesiz ) ( Saraybosna Uçuşlu )Uçaklı Balkan Turu ( Vizesiz ) ( Saraybosna Uçuşlu )Uçaklı Balkan Turu ( Vizesiz ) ( Saraybosna Uçuşlu )Uçaklı Balkan Turu ( Vizesiz ) ( Saraybosna Uçuşlu )Uçaklı Balkan Turu ( Vizesiz ) ( Saraybosna Uçuşlu )Uçaklı Balkan Turu ( Vizesiz ) ( Saraybosna Uçuşlu )Uçaklı Balkan Turu ( Vizesiz ) ( Saraybosna Uçuşlu )Uçaklı Balkan Turu ( Vizesiz ) ( Saraybosna Uçuşlu )Uçaklı Balkan Turu ( Vizesiz ) ( Saraybosna Uçuşlu )Uçaklı Balkan Turu ( Vizesiz ) ( Saraybosna Uçuşlu )

  • MAKEDONYA
  • KOSOVA
  • ARNAVUTLUK
  • KARADAĞ
  • BOSNA - HERSEK
  • SIRBİSTAN

UÇAKLI VİZESİZ BALKANLAR TURU

Sun Express Hava Yolları İle Direkt Uçuş Konforu
İzmir > Saraybosna (11:15) | Saraybosna > İzmir (13:00)

5* ve 4* OTELLERDE KAHVALTI ve AKŞAM YEMEĞİ DAHİL KONAKLAMA

MAKEDONYA–ARNAVUTLUK–KOSOVA-KARADAĞ–BOSNA-HERSEK–SIRBİSTAN

 OHRİD'DE MAKEDON GECESİ VE SARAYBOSNA DA MAKEDON GECESİ DAHİL !

Doğa Harikası Gölü ve Orta Çağ’dan Kalma Kiliseleriyle; MAKEDONYA
Osmanlı Mimarisi ve Tarihi Köprüleriyle; BOSNA-HERSEK
Adriyat Manzarası, Tarihi Kent ve Surlarıyla; KARADAĞ
Tarihi Kaleleri ve Canlı Gece Hayatıyla; SIRBİSTAN
Osmanlı Dönemi Taş Evleri ve Camii’leriyle; ARNAVUTLUK
Tarihi Priştine ve Prizren Kentleri ile; KOSOVA
Ülke Şehir Giriş Ücretleri ve Turist Konaklama Vergileri Dahil !
Kültür ve Şehir Gezi Ücretleri Dahil !

Sürpriz Ödeme Yok !

ÜSKÜP’te 2 Gece Konaklama farkı ile…

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: İZMİR – SARAYBOSNA – BELGRAD

Sabah saat 9:30’da İzmir Adnan Menderes Hava Limanında buluşarak Check-in ve bagaj işlemlerimizi tamamlayıp Sunexpress Hava Yolları’na ait XQ 826 sefer sayılı uçağımız ile saat 11:15’te Aktarmasız (direkt) uçuşumuzu gerçekleştiriyor ve yerel saat ile 12:10‘da Butmir Saraybosna Uluslararası Havaalanına varıyoruz. Bagajlarımızı alıp pasaport ve gümrük işlemlerimizi tamamlayarak, bizi bekleyen otobüslerimiz ile birbirinden eşsiz dağların doyumsuz doğal güzelliklerini izleyerek yapacağımız keyifli bir yolculuk için yola koyuluyoruz. Yönümüzü Sırbistan’a çeviriyor ve sınır kapısına ulaşıyoruz. Pasaport işlemleri sonrasında, Sırbistan’ın ovalık bölümünde kurulu, tarımla geçinen kasabalarını ve köylerini görerek, Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği noktada kurulmuş, şehrin tarihi merkezi Stari Grad ‘dan başlayarak otobüsümüz ile panoramik şehir turu'muzu yapıyor ve yürüyüş turumuza başlıyoruz. Bu esnada, Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapısı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydanı, Öğrenci Meydanı, Bayraklı Camii, Tuna Nehri ve Sava Nehri'nin buluştuğu noktayı görüp, Belgrad’ın tarihi, kültürel ve alışveriş alanlarına ev sahipliği yapan, Knez Mihailo Caddesi'nde serbest zaman veriyoruz. Buradan akşam yemeğimizi almak üzere otelimize geçiyoruz.

*Akşam yemeği konakladığımız otelimizde alınacaktır. Fiyata Dahildir!

*Öğle Yemeği, gezi esnasında yolda alınacak olup ekstradır.Konaklama: Belgrad
2. Gün: BELGRAD – ÜSKÜP

Kahvaltının ardından, tarihi kenti yakından tanıyacağımız yürüyüşümüzle güne başlıyoruz. Eski kentin Tuna ve Sava Nehirleri'nin birleşme noktasına hâkim olarak kurulmuş kalesini ziyaret ediyoruz. Askeri Açık Hava Müzesini ve Fransa’ya Şükran Anıtı’nı rehber anlatımları eşliğinde görerek, Belgrad’a veda ediyor ve Yahya Kemal’in şehri Makedonya’nın başkenti Üsküp’e hareket ediyoruz. Yolda alacağımız molalarla kent merkezine varışımızla birlikte, kentin ana meydan ve bulvarlarını, sayısız heykel ve klasik binaları görebileceğimiz panoramik turmuzu tamamlıyor ve Üsküp Kalesi önune gelerek yürüyüş turumuza başlıyoruz. Sırasıyla Mustafa Paşa Camii, Sulu Han, Murat Paşa Camii, Çifte Hamam, Kapan Hanı, Davut Paşa Hamamı, Taş Köprü gibi Osmanlı yapısı eserlerini görüyor, Eski Türk Çarşısı’nda serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin yönlendirme ve tavsiyeleri ile, dileyen misafirlerimiz sevdikleriyle birlikte şehrin keyfini çıkarabilirler. Yeniden buluşmamızın ardından Üsküp’teki otelimize yerleşiyoruz.

*Kahvaltı ve Akşam yemeği konakladığımız otelimizde alınacaktır. Fiyata Dahildir!

*Öğle Yemeği, gezi esnasında yolda alınacak olup ekstradır.Konaklama: Üsküp
3. Gün: MATKA KANYONU – PRİŞTİNE – PRİZREN- ÜSKÜP

Otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra, Makedon Coğrafyasının doğasına özgü “Cennet köşe” Matka Kanyonu'nu gezmek üzere yola koyuluyoruz. Treska Nehri’nin Vardar Nehri ile buluştuğu alanda “Dünyanın en güzel doğa harikası yerleri” listesinde yer alan Matka Kanyonu’na gidiyoruz. Üsküp'e yaklaşık 15 kilometre uzaklıkta bulunan doğal bir güzelliktir. Bu kanyon, Vardar Nehri'nin oyarak oluşturduğu derin ve sarp kayalıklar arasında yer alır. Yorgunluğumuzu alacak sakinliği yanında mağaralarıyla ve doğal keşif noktaları sizleri büyüleyecek güzellikte Kanyon’u dileyen misafirlerimiz küçük tekneler eşliğinde de keşfe çıkabileceklerdir. Yüksek kayaların arasında bulunan Matka Kanyonu’nda kuşların cıvıltısı ve suyun kıyıya çarpan hafif çırpınışları eşliğinde gezintimizi tamamladıktan sonra keyifli bir yolculuk ile Kosova’ya gitmek üzere yola koyuluyoruz. İlk durağımız Priştine olacak. Kente varışımızın ardından Panoramik Şehir turumuzda, 19. Yüzyıldan kalma Saat Kulesi, Osmanlıların 15. yüzyılda yaptırdığı Fatih Sultan Mehmet Külliyesi, özgün iç süslemeleri ile 18 yüzyılın önemli eserlerinden Yaşar Paşa Camii’ni görüyoruz. 1389 Kosova Muharebesi sonucu Kosova Ovası'nda şehit edilmiş Osmanlı Padişahı Sultan Murat Hüdavendigar Türbe ve Müze’sini ziyaret ediyor ve hatıra fotoğrafı çektiriyoruz. Daha sonra muhteşem doğası ile dikkat çeken köy manzaraları eşliğinde ilerleyerek Prizren’e gidiyoruz. Tarihi 15 asır gerilerden gelen bu güzel şehri tanıtan, mimari silüeti ve 5 vakit minarelerinden ezan sesleri yükselen, yol ve dükkan levhalarındaki Türkçe ibareleri ile ilk görüşte Anadolu Osmanlı kenti intibasını veren Prizren’deki gezimizde, Sinan Paşa Camii, Meryemana Kilisesi, Halveti Tekkesi, Mehmet Paşa Camii ve Hamamı ve Taşköprü görülecek yerler arasındadır. Kentin tarihi çarşısında öğle yemeği ve alışveriş için serbest zaman sonrasında, Üsküp’e geri dönüyoruz. Makedonya Meydanı’nda, Çar Samuil, Jüstinyen, II.Philip, Kraliçe Olympia, B.İskender Heykelleri, Rahibe Teresa Anı Evi’ni gördükten ve fotoğraf molamızı verdikten sonra konaklamak üzere Üsküp’teki otelimize yerleşiyoruz.

*Kahvaltı ve Akşam yemeği konakladığımız otelimizde alınacaktır. Fiyata Dahildir!

*Öğle Yemeği, gezi esnasında yolda alınacak olup ekstradır.
Konaklama: Üsküp
4. Gün: KALKANDELEN – MANASTIR (BİTOLA)– RESNE- OHRİD

Otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra, Makedonya’nın üçüncü büyük kenti olan Kalkandelen (Tetova)’e doğru yola çıkıyoruz. Şar dağlarının eteklerinde kurulu ve Pena Nehri kenarında bulunan kente yani, Kalkandelen’e ulaşıyoruz. Arnavut nüfusunun fazla olduğu bu güzel şehirde panoramik olarak şehir turumuzu yapacak ardından Alaca Camii’ni ziyaret edeceğiz. Mimari tarzı, dönemin Osmanlı camilerinin geleneksel özelliklerini taşır. Kesme taşlarla yapılmış olan cami, dış cephesindeki detaylarla dikkat çeker. Giriş kapısı ve pencerelerindeki işlemeler, Osmanlı süsleme sanatının güzel örneklerindendir. Caminin iç mekanı da aynı estetik anlayışı yansıtır; zarif mihrap ve minberi, özenle işlenmiş ahşap detayları ve yüksek kubbeli tavanıyla dikkat çeken Camii’yi gezdikten sonra Manastır’a hareket ediyoruz. Kısa bir yolculuğun ardından, Osmanlı döneminden sonra Bitola olarak anılan ve Yunanistan’a en yakın bölgede bulunan Manastır’a varıyor ve gezimizin en etkileyici anını yaşayacağımız, Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadiyi ve Atatürk Müzesini (Bitola Müzesi) ziyaret ediyoruz. Ardından Şirok Sokak’ı, Eleni Karinte’nin Evini, o çok bilinen türküye ilham olan “Manastır’ın ortasındaki” havuzu ve çeşmeyi, İshâk Çelebi Camii, Haydar Kadı Camii, Bedesteni yani Türk Çarşısını görüyor ve serbest zaman veriyoruz. Programımızı tamamlayarak, Manastır’dan ayrılıyor, Ohrid’e geri dönüyoruz. Yol güzergâhında Jön Türk Devriminin öncülerinden Niyazi Beyin memleketi olan Resne’ye uğruyoruz. İki göl arasında kalmış şanslı bölge olarak nitelendirilen ve Prespa havzasında yer alan bu güzel kasabayı ziyaret ederek Resneli Niyazi Bey Sarayını görüyoruz. Rehberimizin bizleri bilgilendirmesinden sonra kısa bir yolculuğun ardından Ohri’ye ulaşıyor ve şehir gezimize başlıyoruz. Aziz Klemeus Heykeli ve Meydanı, Ayasofya Kilisesi, Kiril Alfabesini bulan Kiril ve Methodi kardeşlerinin heykelleri, Asırlık Çınar Ağacı, Ali Paşa Camii, Halvetiye Tekkesi, Bizans dönemi Meryemana Kilisesi, Hacı Turgut Camii görerek gezimizi tamamlıyor ve Türk Çarşısı’nda serbest zaman veriyoruz. Bu esnada meşhur inci takılardan alışverişler yapabilirsiniz. Sonrasında otelimize yerleşiyoruz ve keyifli bir günün ardından yöresel dansları ve müzikleri ile bizlere eşlik edecek olan folklör grubu eşliğinde Makedon gecemize katılıyoruz. Eğlencemizin ardından odalarımıza çekiliyoruz.

*Kahvaltı ve Akşam yemeği konakladığımız otelimizde alınacaktır. Geleneksel Makedon Gecesi Fiyata Dahildir!

*Öğle Yemeği, gezi esnasında yolda alınacak olup ekstradır.
Konaklama: Ohrid
5. Gün: OHRİD GÖLÜ –ST.NAUM - ELBASAN – TİRAN – İŞKODRA

Ohrid’de otelimizde alacağımız kahvaltının ardından dileyen konuklarımız, dünyanın en temiz gölleri arasında yer alan Ohrid Gölü’nde tekne turuna katılabilirler.(ekstra) Keyifli tekne turunda “Elveda Rumeli” dizisinde “Kaymakamlık Konağı” olarak kullanılan Ohri Başpiskoposluk Binası, Tito’nun Yazlık Konutunu ve Oteller Bölgesini görme şansına sahip olacaksınız. Keyifle geçen tekne turu sonrasında, Arnavutluk sınırına çok yakın bir noktada bulunan ve Ohrid’e 29 km uzaklıktaki gölün doğduğu yer olan anılan Aziz Naum (St.Naum) Manastırı'na gidiyoruz. 905 yılında inşaası tamamlanan ve Kiril alfabesi ile hiristiyanlığın yaygınlaşmasında çok önemli rol oynayan, kilise, otel ve mezar odasından oluşan komplekse ulaştığımızda çevresindeki doğal güzelliklerden etkileneceğinize eminiz. Harika fotoğraf kareleri aldıktan ve rehberimizin anlatımlarını dinledikten sonra yaklaşık 1 km mesafede bulunan Arnavutluk sınır kapısına ulaşıyor, pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Shkumbini Nehri Vadisi boyunca ilerliyoruz. Güzergâhımızda, Balkanların Osmanlı döneminde kurulan şehirlerinden olan Elbesan’da panoramik turumuzu gerçekleştirerek, 1614’te Süleyman Paşa tarafından imar edilen ve 1920’de Arnavutluk’un başkenti olan Tiran’a ulaşıyoruz. 20.yüzyıl savaşları arasında kalmış ve 40 yıl boyunca Enver Hoca’nın diktatörlük rejimini yaşamış, Balkanlar’ın dağlık ülkesi Arnavutluk’un bu gözde şehrinde Ethem Bey Camii, Tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü ve İskender Bey Heykeli ve Meydanı göreceğimiz yerler arasındadır. İtalyan ve Osmanlı kültüründen izler taşıyarak Balkan kültürüyle de harmanlanmış olan Arnavutluk’taki turumuzu tamamlıyor ve kıyısında kurulduğu göl ile aynı adı taşıyan ve Osmanlı ordusunun önemli üslerinden biri olan İşkodra'ya geçiyoruz. Burada bulunan tarihi kaleyi gördükten sonra akşam yemeğimizi alacağımız ve konaklayacağımız İşkodra’daki otelimize yerleşiyoruz.

*Kahvaltı ve Akşam yemeği konakladığımız otelimizde alınacaktır. Fiyata Dahildir!

*Öğle Yemeği, gezi esnasında yolda alınacak olup ekstradır.Konaklama: İşkodra
6. Gün: İŞKODRA – BUDVA – KOTOR – PERAST – TREBİNJE

Kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra otobüsümüzdeki yerlerimizi alarak, Karadağ sınır kapısına doğru yola koyuluyor sınırdaki gümrük işlemlerimizin ardından fotoğraflarını sıkça gördüğümüz ve manzaralarına hayran kaldığımız Adriyatik kıyılarını takip ederek en gözde turistik destinasyonlarından bölgede ilerlerken kısa bir fotoğraf molası için St. Stefan Adası’na münhasır bir noktada mola veriyoruz. Sonrasında, kısa bir yolculuk ile Tristeno Koyu’nun eşsiz manzarası eşliğinde, renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva’nın güzel plajlarından geçerek,tarih boyunca coğrafi şartlarından dolayı Osmanlılar tarafından ele geçirilemeyen Kotor'a geçiyoruz. Surlarla çevrili Kotor şehrindeki yürüyüş turumuza deniz kapısından girerek, birçok tarihi yapının yanı sıra Silah Meydanını, Tarihi Saat Kulesini, Utanç Piramidini, Aziz Triphon ve Aziz Nikola Kiliselerini, eski kentin önemli meydan ve malikânelerini göreceğiz. Kotor Körfezi’ni takip ederek yolumuza devam ederken, Perast kasabasına ulaşacağız. Burası muazzam bir Orta Çağ köyü olup, aynı zamanda UNESCO koruması altındadır. Sahiline bakan 2 küçük adadan birincisi bir manastır adası ve turistik ziyarete kapalı olan Sveti Djordje yani St. George Adası, diğeri ise insan eliyle 600 yıl önce yapılmış olan Lady of the Rocks (Kayaların Leydisi) adasıdır. Hayran kalacağınız bu güzellikleri resimlemek üzere alacağımız kısa bir fotoğraf molası sonrasında, buradan ayrılıyor ve güzergahımızda Barbaros Hayrettin tarafından alınan tarihi HercegNovi şehrini görerek, Bosna Hersek Sınır Kapısına ulaşıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Trebinje’ye varıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Trebinje’de otelimizde.

*Kahvaltı ve Akşam yemeği konakladığımız otelimizde alınacaktır. Fiyata Dahildir!

*Öğle Yemeği, gezi esnasında yolda alınacak olup ekstradır.Konaklama: Trebinje
7. Gün: TREBİNJE–BLAGAJ-MOSTAR – SARAYBOSNA

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, Avrupa’nın en hızlı su çıkış kaynağına sahip olan Buna Nehri’nin kenarındaki Sarı Saltuk Tekkesi’ni (Alperenler Tekkesi) görmek üzere Blagaj’a gidiyoruz. Doğal güzellikteki çevresiyle dikkatleri üzerine çeken ve 1465’de Osmanlıların eline geçtikten sonra kurulan tekke, Bosna’nın yerel halkı olan Boşnakların hızla Müslümanlığı seçmesinde çok önemli bir rol oynamıştır. Buradaki etkileyici gezimizi tamamlayarak, bir sonraki gezi durağımız olan ve Balkanların Sembolü haline gelmiş olan köprüsüyle ünlü Mostar’a hareket ediyoruz. Neretva Nehri üzerinde bulunan, 1557–66 arasında Mimar Sinan’ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin’in inşa ettiği, ancak 1993’de Hırvat topçu ateşiyle yıkılan, daha sonra 2004’te Türkiye’nin de büyük desteğiyle orijinal malzeme ve dönemin inşa teknolojisiyle yeniden yapılan, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki ile turumuza başlıyoruz. Eski Hamam, Koski Mehmet Paşa Camii, Kuyumcular Çarşısı’nı görerek serbest zaman veriyoruz. Eğer çok şanslıysak bahşiş ve kendisini ispat etmek için ünlü köprüden atlayışlar yapan gençleri görebileceğimiz Mostar’dan ayrılarak, Balkan coğrafyasını dağları ve nehirleri ile süslediği iç açıcı doğal manzaraları eşliğinde Bosna-Hersek’in başkenti Saraybosna’ya ulaşıyor ve turumuza başlıyoruz. İki asır boyunca Balkanlar’ın kültür başkentliğini yapmış, 1914’te Avusturya-Macaristan Veliahdı Arşidük Franz Ferdinand’ın Sırplar tarafından burada öldürülmesi üzerine Birinci Dünya Savaşı’nın çıktığı yer olan Saraybosna, barındırdığı dini çeşitliliği ile Avrupa’nın Kudüs’ü kabul edilir. Kent, 1992 savaşında ise Sırp, Hırvat ve Boşnaklar arasındaki yıkıcı savaşlar sonucu büyük tahribata uğramış olmakla birlikte güzelliğini halen büyük ölçüde korumaktadır. Franz Ferdinand suikastının yaşandığı Latin Köprüsünü otobüsten görerek, Saraybosna’daki yürüyüş turumuza Bosna Savaşında günlerce yanan ve milyonlarca el yazması eserin yok olduğu Eski Kütüphane, Seher Köprüsü, İnat Evi, Hünkâr Camii ile başlıyoruz. Eski kentin Avusturya bölümünde Katolik Kilisesi, Sonsuz Ateş Anıtı, Sinagog gibi eserleri, Türk bölümünde ise Ferhadiye Camii, Morica Han, Gazi Hüsrev Bey Külliyesi gibi eserleri görerek gezimizi tamamlıyoruz. Ardından, Saraybosna’nın sembolü olan Başçarşı’da serbest zaman verdikten sonra otelimize geçiyoruz. Restaurant’da veya otelimizde alacağımız akşam yemeği esnasında Boşnak Gecesi eğlencesi ile unutulmaz bir gece yaşıyoruz.

*Kahvaltı ve Akşam yemeği konakladığımız otelimizde alınacaktır. Geleneksel Boşnak Gecesi Fiyata Dahildir!

*Öğle Yemeği, gezi esnasında yolda alınacak olup ekstradır.
Konaklama: Saraybosna
8. Gün: SARAYBOSNA - İZMİR

Balkan gezimizi tamamladığımız ve Saraybosna’daki bu son günümüzde otelimizde kahvaltımzı aldıktan sonra odalarımızı boşaltıyor ve Hava Limanı transfer saatimize kadar alış-veriş ve gezmek için serbest zaman veriyoruz. Sevdiklerinize hediyelik eşya bakabileceğiniz ve yakınlarınızla oturup kahvelerinizi içebileceğiniz serbest zamanınızın ardından saatler 11:00’i gösterdiğinde rehberimizle ve aracımızla yeniden buluşarak Hava Alanı’na gidiyor ve gerekli pasaport-chekin işlemlerinden sonra Sun Express Havayolları'na ait saat 13:00’da hareket edecek ve Türkiyede saatler 15:50’yi gösterdiğinde varacağımız XQ 827 sefer sayılı aktarmasız direkt uçuşumuz ile İzmir’e dönüyor, güzel ve keyifli bir turun ardından yine güzel bir gezi programında buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

*Kahvaltı konakladığımız otelimizde alınacaktır. Fiyata Dahildir!

EK BİLGİLER

Tüm Turlar için Genel Bilgiler:

1-Katılımcılar, araca bindikleri noktada bırakılır. Ayrıca farklı noktalarda duraklama/yolcu indirme yapılmamaktadır. Turlarımızın başlangıç ve bitiş saatleri toplu taşıma saatleri ile denk gelmeyebilir. Tüm planlarınızı buna göre yapmanızı tavsiye ederiz. Site de yazan saatler tamamen bilgilendirme amaçlı olup kesin buluşma saati ve noktası, rehber bilgisi turdan önce SMS veya Whatsapp ile tarafınıza gönderilecektir. Turdan önce bu bilgi ulaşmaz ise ofisimizle iletişime geçiniz.

2-Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.

3-Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

4- Turlarımız da araçlar kişi sayısına göre tedarik edilmektedir. Tura gelecek olan aracın katılımcıya önceden bilgilendirmesi yapılmaz.

5-Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.

6-Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde, asgari 1 gün önce haber vermek şartıyla, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir.

7-Çocuk indirimi, 12 yaşını doldurmamış çocuk katılımcılar için, 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

8-Ekstra turlar minimum 20 kişi olması durumunda gerçekleşebilir. 20 kişi olmazsa gerçekleşmeyebilir.

9-Acentemiz, aynı standartlar da olmak şartı ile oteller de değişiklik yapma hakkına sahiptir.

10-Hangi oda da kalacağınızı ACENTENİN belirleme imkânı yoktur. Odaları kalacağınız oteller belirlemektedir.

11-Oteller de özellikle 3 kişilik odalar da 3. Yatak standart yatak olmayabilir. Açılır yatak verilebilir.

12-Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.

13-Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya rehberimizin belirlediği saatlere misafirlerin uymamaları sebebiyle, tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.

14-Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.

15-Bölge yoğun olduğu Bayram gibi dönemler de sitede belirtilen otellerden farklı oteller de ve grup bölünmüş olarak konaklama yapabilir. Karadeniz turlarında, yayla tesisleri kapasitesine göre 2 ayrı otel de kalınabilir. Yaylaya çıkarken otobüs çıkamayabileceğinden minibüsler ile çıkılabilir. Bu durumda eşyalarınız için ufak çanta bulundurulması tavsiye edilir. Yayla çıkış ücretleri size aittir, acentamızın hiç bir ticari bağlantısı yoktur.

16-Yapılan görüşmeler de sözlü beyanlar esas alınmayacaktır. Tur programında yazan detaylar ve sizin mail yolu ile talepleriniz esas alınacaktır.

17-Katılımcıların bu bilgileri okudukları ve kabul ettikleri paket tur sözleşmesinde yazmakta olup, web sitesi güncellemelerini tüketici takip etmekle yükümlüdür. Web sitesi ve paket tur sözleşmesi ayrılmaz bir parçadır.

18-Yaz Sezonu, Dini ve Milli Bayramlar gibi özel ve yoğun dönemler de konaklamalar belirlenen bölgenin çevre illerinde gerçekleşebilir.

19-Mevsimsel değişiklikler, yol çalışmaları, hava şartları, sizin hizmet alınımızdan önceki hizmette oluşan otel memnuniyetsizliklerine göre BİZBİZE TUR web sitesinde yer alan tur programında, içerikler de değişiklik yapabilir. En son yayınlanan sirkü, bir öncekini geçersiz kılar.

20-Katılımcıların bu bilgileri okudukları ve kabul ettikleri paket tur yönetmeliğince hizmet sözleşmesinde yazmakta olup, web sitesi güncellemelerini tüketici takip etmekle yükümlüdür. Web sitesi ve paket tur sözleşmesi ayrılmaz bir parçadır.

Yurtdışı Turlar:

1-Yurtdışı turlarına katılmak isteyen katılımcıların tur programında belirtilen ülkelere giriş şartlarına uygun pasaport veya vizeye sahip olması gerekmektedir.

2-Yurtduşı turlarında gideceğiniz ülkelerin para birimlerine göre para bulundurmanız gerekmektedir.

3-Yurtdışı turlarında kahvaltı kültürü Türkiye'deki gibi değildir. Oteller'de her ülkenin kültürüne göre kahvaltı alacağınızı bilmeniz gerekmektedir.

4-Turlar da, sınır kapılarında bekleme süreleri uzayabilir. Bundan Acentemiz sorumlu tutulamaz.

5-Batum'a kimlik ile geçişler de bebek, çocuk, yetişkin farketmeksizin, kimlik fotoğraflı olmak zorunludur.

6-Ekstra turlara katılım sayısı en az 20 kişidir. 20 Kişi oluşmazsa ekstra turlar gerçekleşmeyebilir.

7-Araçlarımız yeni model araçlar olup Teknobüs diye tabir edilen araçlardan değildir. Araçlarımız da tv ve wifi garanti edilmez.

Yurtdışı Turlar:

1-Yurtdışı turlarına katılmak isteyen katılımcıların tur programında belirtilen ülkelere giriş şartlarına uygun pasaport veya vizeye sahip olması gerekmektedir.

2-Yurtduşı turlarında gideceğiniz ülkelerin para birimlerine göre para bulundurmanız gerekmektedir.

3-Yurtdışı turlarında kahvaltı kültürü Türkiye'deki gibi değildir. Oteller'de her ülkenin kültürüne göre kahvaltı alacağınızı bilmeniz gerekmektedir.

4-Turlar da, sınır kapılarında bekleme süreleri uzayabilir. Bundan BİZBİZE TUR sorumlu tutulamaz.

5-Batum'a kimlik ile geçişler de bebek, çocuk, yetişkin farketmeksizin, kimlik fotoğraflı olmak zorunludur.

6-Ekstra turlara katılım sayısı en az 20 kişidir. 20 Kişi oluşmazsa ekstra turlar gerçekleşmeyebilir.

7-Araçlarımız yeni model araçlar olup Teknobüs diye tabir edilen araçlardan değildir. Araçlarımız da tv ve wifi garanti edilmez.

8-Covid-19 sebebi ile turların başlangıcında veya ülkelere girişlerdeki sorun ve aksaklıklardan BİZBİZE TUR sorumlu tutulamaz.

9-BİZBİZE TUR yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir. Yolcunun vize alamaması, vizenin yetişmemesi veya tek girişli alması ile ilgili olarak BİZBİZE TUR'UN hiç bir sorumluluğu yoktur.

10-Konsolosluğun vize vermemesi durumunda, ödenen vize, sigorta ve tur ücreti iade edilmez.

11-Katılımcıların bu bilgileri okudukları ve kabul ettikleri paket tur yönetmeliğince hizmet sözleşmesinde yazmakta olup, web sitesi güncellemelerini tüketici takip etmekle yükümlüdür. Web sitesi ve paket tur sözleşmesi ayrılmaz bir parçadır.


TUR VE VİZE HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLENDİRMELER

Tur ücreti program tarihininden azami 30 Gün öncesine kadar tamamlanmış olması gerekmektedir.

TL Ödenen Ücret TL iade edilir, Kredi Kartıyla Ödenen Ücret Kredi Kartına İade edilir. Müşteri Ödediği gün ile İade aldığı gün arasındaki Kur farkını talep edemez. Sadece Euro ödenen ücretler Euro olarak iade edilmektedir.

Seyahat tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir.

1 Oda için 3. Kişi ek yatak olabilir, orijinal yatak sözü verilmemektedir.

Turlarımızdaki, hava, yol ve olağan üstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkını acente saklı tutar.

Turlarımızda çok fazla sınır kapısı geçişi olduğu için programdaki yaşanacak yoğunluk nedeniyle tur programı rehber tarafından revize edilebilmektedir.

Turun rehberi ve rehbere ait iletişim bilgisi turdan 1 gün önce SMS ile gönderilmektedir. Bunun haricinde bir bilgilendirme için aranmayacaksınız.

Tur otellerimiz Bölge’nin ve sınıfının iyi tesisleridir. Aynı kategori korunmak kaydı oteller değişebilir.

Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

Turlarımız otobüs ile gerçekleştiği için turun çıkışı için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde önceden haber vermek kaydı ile acentamız turu iptal etme hakkına sahiptir. Böyle bir durumda ödenen ücret ödendiği şekilde iade edilecektir.

İzmir Gezi Fırsatları, tur programını bayram yoğunluğu, yağmur, yağış ve ön görülemeyen sebeplerle güzergâhında değişiklik yapabilir. Lütfen tur programının güncen sirküsünü 48 saat evvel acentadan edininiz.

Tüm yolcularımızı araca bindikleri noktaya bırakıyoruz. Ayrıca duraklama yapılmamaktadır.

Tur programı İzmir Gezi Fırsatları kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.

DAHİL OLANLAR:
Sunexpress Hava Yolları ile İZMİR-SARAYBOSNA / SARAYBOSNA-İZMİR Uçak biletleri Programda Belirtilen Turlar, Transfer ve Ulaşımlar
Alan/Otel/Alan ve Şehirlerarası transferleri
Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli
5* ve 4* Otellerde 7 Gece Konaklama
Otellerde 7 Sabah ve 7 Akşam yemeği
Geleneksel Makedon Gecesi
Geleneksel Boşnak Gecesi
Gümrük vergileri
Tüm Konaklama Turist Vergileri
Tüm şehir giriş Ücretleri
Tüm Otoban Check-Point ve Otopark Ücretleri
Türkçe Rehberlik ve Yerel Rehberlik Hizmetleri
Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası

HARİÇ OLANLAR:
Yurtdışı çıkış harcı bedeli ( Misafirler tarafından Mobil APP, ilgili bankalar veya Havaalanında ödenebilir.)
Öğle Yemekleri ve yemeklerde alınan içecekler
Müze - Ören yeri ve Milli Park Giriş Ücretleri
İsteğe bağlı Ohrid Tekne Gezisi
Her türlü otel ekstraları
Seyahat ve Sağlık Sigortası (15 €)
Seyahat ve Sağlık Sigortası 65 Yaş ve üzeri (30€)

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#277
LOKASYON:
Balkanlar (İzmir çıkışlı)
İPTAL POLİTİKASI:
İPTAL –DEVİR- DEĞİŞİKLİKLER 1-a.Tüketici,Günibirlik turlarda rezervasyonunu iptal etmek isterse son 7 gün içerisine girmeden koşulsuz iptal hakkı ve ücret iadesi hakkı bulunmaktadır. Son 7 gün içerisinde yapılan iptallerde ücret iadesi yapılmaz. tüketici, Paket turlarda(Konaklamalı) rezervasyonunu iptal etmek isterse son 7 gün içerisine girmeden koşulsuz iptal hakkı ve ücret iadesi hakkı bulunmaktadır. Son 7gün içerisinde yapılan iptallerde ücret iadesi yapılmaz. 2-Çocuk indirimleri, ebeveynlerle veya iki büyükle aynı odayı paylaştığı sürece yapılır. 3-Gezi programında belirtilen konaklama şekli dışında , yolcunun gezi esnasında ve otellerde alacağı ekstra yemek, içki, telefon görüşmeleri ve program dışı hizmetler kendisine aittir. 4-Gezi esnasında kıymetli eşya ve para kayıplarından şirketimiz sorumlu değildir. 5-Gezilerimizde ulaşım için kullanılan her türlü kara, hava ve deniz taşıtlarında meydana gelebilecek yaralanma, ölüm ve kayıplarda taşıyıcı firmaların sigortaları geçerlidir. 6-Geziye çıkmadan veya gezi esnasında meydana gelebilecek herhangi bir siyasi olay, grev, tabii afet, teknik olaylar, hava muhalefeti, taşıyıcı şirketlerin yapabileceği iptallerden, gecikmelerden dolayı acentamız sorumlu tutulamaz. Buna bağlı olarak acentamız programda, ücretlerde ve nakil araçlarında her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.. 7-Tüketici turu gezinin başlamasından 3 gün öncesine kadar istediği kişiye devredebilir. Devralan bakiye ve devir sebebiyle doğan masraflardan devreden ile beraber sorumludur. 8-Acente ,Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı geziye iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda, tüketici adına yapılmış tüm rezervasyonları gezinin başlangıç tarihinden 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz. 9-Acenta, yeterli katılımın olmaması veya gerekli gördüğü durumlarda tüketiciye bildirmek kaydı ile, ilan ettiği veya kayıt aldığı turları gezi başlangıcından 1 gün önce kısmen veya tamamen iptal edebilir. Bu durumda alınan ücret iade edilir. 10-Gezi esnasında hava ve yol koşullarına göre tur rehberi tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir. III- GENEL HÜKÜMLER 1-Tura katılan tüketicinin; her türlü gezide, 20 kg bagaj götürme ve getirme hakkı vardır. Valizlerin ve içindeki eşyaların her türlü sorumluluğu sahiplerine aittir. 2-Tüketicinin, başladığı turu hizmetin kusurlu olduğundan bahisle terk etmesi halinde, turu terk ettiğini Acente yetkilisine ve konakladığı otele sebepleri ile birlikte yazılı olarak bildirmek zorundadır. Aksi halde tüketici turu terk etmiş sayılmaz ve hizmeti alıp kullanmış addolunur. 3-Sözleşmede imzası bulunmayan ancak sözleşmeye konu geziye katılan tüketici(ler) de kendi adlarına kayıt yaptırmakla görevlendirdikleri tüketici(ler)nin bu sözleşmeyi okuyup imzalaması ile, sözleşme hükümlerini kabul ve taahhüt etmiş sayılırlar. Buna rağmen, sözleşmede bizzat imzalarının olmadığı gerekçesiyle geziye katılan tüketici(ler)'nin Acenta aleyhine ve katılmış oldukları gezi ile ilgili dava ve takipler, ve Acente’nin tüketiciye bu sözleşmede yazılı hususlar dışında bir bedel ya da tazminat ödemek zorunda kalması halinde, Acente’nin sözleşmede imzası bulunan tüketici(ler) ye ödemiş olduğu fazla miktar için rücu hakkı mahfuzdur. Bu geziye katılan tüketiciler, imzalamış olmasalar dahi, taraflar arasında geçerli olacak bu sözleşme şartlarını katalog ve ilanlar nedeni ile öğrenmiş, geziye bu sözleşme şartlarında katılmayı kabul etmişlerdir. 4-Gezilerimize evcil hayvan kabul edilmez. 5-Tur programı bu sözleşmenin ayrılmaz bir parçasıdır. 6-Acentenin Sözleşmeye Kısmen ya da tamamen uymaması hallerinde ödenecek tazminatın hesaplanmasında TURSAB İZMİR ÇİZELGESİ maddeleri uygulanır

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın