OTOBÜS İLE

Otobüsle Bulgaristan Romanya Transilvanya Turu (2024)

Otobüsle Bulgaristan Romanya Transilvanya Turu (2024)Otobüsle Bulgaristan Romanya Transilvanya Turu (2024)Otobüsle Bulgaristan Romanya Transilvanya Turu (2024)

4 Gece 5 Gün

 BULGARİSTAN & ROMANYA
 TRANSİLVANYA TURU 2024

BURGAS–NESSEBAR–VARNA–RUSÇUK(1)–BÜKREŞ(1) –SİNAİA
BRAN (DRAKULA ŞATOSU)-BRAŞOV(1)-VELİKO TARNOVO – SOFYA(1)
TUNA KIYILARININ TARİHİ KENTİ RUSÇUK KONAKLAMA FARKI İLE...
BRAŞOV ve TRANSİLVANYA ŞATOLAR BÖLGESİNİ DOYA DOYA GEZME ve KONAKLAMA AYRICALIĞI İLE...
BURGAZ - NESSEBAR - VARNA - RUSÇUK - VELİKO TARNOVO TURLARI AYRICALIĞI İLE...
İSTEYENLERE ROMEN GECESİ EĞLENCESİ İMKANI İLE...

 Tamamı 4* Otellerde Konaklama 5 Gün - 4 Gece (4 Gece Otel Konaklamalı)

1.TUR 09-14 Nisan(Bayram) 2.TUR 14-19 Haziran (Bayram) 3.TUR 28 Ekim-02 Kasım (Cadılar Bayramı Dönemi)

ARAÇ KALKIŞ SAATLERİ VE DURAKLAR
17:00 Fahrettin Altay Ziraat Bankası Önü
17:20 Üçyol Meydan (Pamukkale Ofis Önü)
17:40 Şirinyer (Velioğlu Ekmek Fırını Önü)
18:00 Konak YKM Önü ( Otobüs Durağı )
18:20 Alsancak Gar
18:40 Bornova Metro Opet Benzinlik Önü (Atmlerin yanı)
19:00 Bayraklı Üst Geçit
19:20 Karşıyaka Anıt
19:40 Bostanlı İskele
20:00 Mavişehir (Mavibahçe AVM Önü)

REZERVASYON SEÇENEKLERİ

Websitemiz üzerinden kredi kartınız ile 12 AYA VARAN TAKSİT seçeneklerini inceleyebilir, Banka kartınız ile tek çekim ödeme yapabilirsiniz.
Whatsapp hatlarımızdan bizlere ulaşarak ön ödeme (kapora) ile kalan ödemenizi araçta nakit tamamlayacak şekilde rezervasyon oluşturabilirsiniz.
Ofisimize gelerek nakit veya kredi/banka kartınız ile ödeme yapabilirsiniz.
Kredi kartınız ile ön ödeme yapabilir ve indirimli fiyatı sabitleyebilirsiniz.
Elden taksit ve ödeme seçenekleri için acentemiz ile iletişime geçebilirsiniz.


TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: İZMİR-DEREKÖY-BURGAZ-NESSEBAR-VARNA-RUSÇUK

SABAH: Erken saatlerde Kırklareli Dereköy sınır kapısından pasaport ve gümrük işlemlerini yaparak BULGARİSTAN’a geçiyoruz. Yolumuza devam ederek, BURGAS’a ulaşıyoruz. Burgas’a varışımızın ardından, Panoramik şehir turumuzu yaparak, Anakaraya dar bir geçit ile bağlı olan bir yarımada üzerine kurulu, 1983 yılında UNESCO'nun Dünya Kültür Mirası Listesine girmiş, tarihi ve şirin sahil kasabası NESSEBAR'ı gezmeye başlıyoruz. Bizans Dönemi’nden kalma Kiliseleri, yarımada üzerinde yer alan ve 18-19.y.y. Bulgar Rönesansı döneminde inşa edilen tarihi Bulgar Evlerini görüyoruz. Buradaki turumuzu tamamladıktan sonra, BULGARİSTAN’ın en büyük üçüncü şehri ve Karadeniz’in incisi olarak adlandırılan VARNA‘ya doğru yola koyuluyoruz. VARNA’da gerçekleştireceğimiz Panoramik Şehir turumuzda; ROMA HAMAMI, ARKEOLOJİ KOMPLEKSİ, BAZİLİKA ve KATEDRAL görülecek yerler arasındadır. Kulüpleri, barları, kafeleri ve restoranlarıyla ünlü olan kordonda serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin belirleyeceği saatte buluştuktan sonra, bugünkü son durağımız Osmanlı İmparatorluğu’nun en önemli donanma üslerinden biri olan RUSÇUK (Ruse) olacak. Tuna nehri kıyısında ve Bükreş sınır kapısına yakın bulunan tarihin bu değerli kasrını görerek yapacağımız Panoromik Şehir Turumuzun ardından, RUSÇUK’taki otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizde.Konaklama: Rusçuk Otelleri
2. Gün: RUSÇUK-BRAN-DRAKULA ŞATOSU-BRAŞOV

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, kısa bir yolculuk ile BULGARİSTAN-ROMANYA SINIR KAPISI’na ulaşıyor, gümrük işlemlerimizi tamamlayarak, Romanya sınırlarına uzanırken, 1954 yılının en büyük olayı Ruse ile Curcevo arasında açılan çelik Kardeşlik Köprüsü’nün üzerinden geçiyor ve Tuna Nehri’nin muhteşem manzarasını izleyerek, ROMANYA’ya giriş yapıyoruz. BÜKREŞ’in en ilginç yerleşim bölgelerinden biri olan ve diğer adıyla “Erdel” olarak anılan, Karpat dağlarının eteklerine kurulu; filmlere ve romanlara konu olmuş TRANSİLVANYA’ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Ploieşti güzergahından ilerleyerek, efsanevi yerleri sırasıyla gezmek üzere, SİNAİA-BRAN-DRAKULA ŞATOSU-BRAŞOV turumuza başlıyoruz. Günümüzde tarihi dokusunu halen koruyabilmiş yerleri göreceğimiz bu turda ilk olarak, BRAN’da yer alan efsanevi DRAKULA ŞATOSU’nu ziyaret ediyoruz. Rehberimizin vereceği serbest zamanın bitiminde, muhteşem doğası, ilginç mimarisi ve halkının misafirperverliğiyle ünlü, Romanya’nın Bükreş’ten sonra pek çok gezginin tercih ettiği kent, BRAŞOV’a gidiyoruz. Braşov’da sırasıyla, dış cephesi gotik mimari yapısına benzediğinden dolayı masallardan çıkmışcasına dikkatleri üzerine çeken; Siyah Kilise’yi(Black Church), Casa Sfatului (Konsey Binası) ve Trompetçi Kulesi’ni rehberimizin anlatımları eşliğinde görüyoruz. Ortaçağ’da Cadı kabul edilerek birçok kadının yakılarak öldürüldüğü yer olarak bilinen ve Alman Pazarına (Marktplatz) çok benzetilen, Piata Sfatului meydanında vereceğimiz serbest zamanın bitiminde ROMANYA’nın önemli şehirlerinden BRAŞOV’daki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.
Konaklama: Braşov Otelleri
3. Gün: BRAŞOV-PELES ŞATOSU-SINAIA-BÜKREŞ

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra, SİNAİA’da bulunan, neo-klasik tarzda yapılmış ve yazlık saray olarakta kullanılan Peleş Şatosu ve Kalesi’ni görmeye gidiyoruz. 160 odasında İtalyan, İngiliz Rönesans, Alman Barok, Rokoko, Fas ve Türk tarzlarına rastlayacağınız bu Şatoyu gezdikten sonra, ROMANYA’nın başkenti BÜKREŞ’e doğru yola çıkıyoruz. Kısa bir yolculukla, Bükreş’e devam ediyoruz. Kent merkezine varışımızın ardından Panoramik şehir turumuza başlıyoruz. BÜKREŞ’in en güzel ve en hareketli merkezi CUMHURİYET MEYDANI, BÜYÜK KÜTÜPHANE, ZAFER TAKI, BÜKREŞ ÜNİVERSİTE BİNASI, MİLLİ TİYATRO, KRALİYET SARAYI, KRETZULESCU ve STAVROPOLEOS KİLİSELERİ turumuzda panoramik olarak göreceğimiz yerlerdir. Programımızın devamında, Çavuşesku döneminde yaptırılmış ve Pentagon’dan sonra dünyadaki 2.büyük PARLEMENTO BİNASI’nın önünde fotoğraflarımızı çekerek, Bükreş şehir merkezinde vereceğimizinde bol bol serbest zaman veriyoruz. Sonrasında isteyen konuklarımızla, ekstra Müzikli-Yemekli ROMEN GECESİ için rehberimizin belirleyeceği saatte buluşuyor, restoranımıza gidiyor ve eğlenceye dahil oluyoruz. Katılım göstermek istemeyen misafirlerimiz şehir merkezinde sevdikleriyle diledikleri gibi vakit geçirebilir. Geceleme BÜKREŞ’teki otelimizde.
Konaklama: Bükreş Otelleri
4. Gün: BÜKREŞ-VELİKO TARNOVO-SOFYA

Sabah kahvaltımızdan sonra odalarımızı boşaltıyor ve SOFYA’ya doğru yola çıkıyoruz. Sınır geçişimizin ardından, yolumuzun üzerinde ilk durağımız BULGARİSTAN’ın en büyük şehirlerinden biri olan, Yantra nehrinin etrafında tepeye doğru kurulmuş ve Kentlerin Kraliçesi olarak anılan, eski başkent VELİKO TARNOVO oluyor. Burada gerçekleştireceğimiz panoramik turumuzda; ULUSAL MÜZE ve KIRK AZİZLER MÜZESİ’ni görüyor ve 206 metre yükseklikteki TSAREVETS KALESİ’ni ve içinde yer alan kiliseleri ziyaret ederek, Samovodska köylülerinin eskiden kentin arnavut kaldırımlarında meyve-sebze, tereyağ ve el sanatları ürünlerini sergiledikleri ve sattıkları ünlü Samovodska Charsia (çarşısı)’na gidiyoruz. Tarihi hanlar, demirciler ve el sanatları mağazalarının bulunduğu caddede serbest zaman vererek rehberimizle yeniden buluştuktan sonra SOFYA’ya doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. SOFYA’ya varışımızı takiben, panoramik Şehir Turumuzu gerçekleştirerek otelimize geçiyor ve odalalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme SOFYA’daki otelimizde.
Konaklama: Sofya Otelleri
5. Gün: SOFYA-İZMİR

Otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra odalarımızı boşaltıp BULGARİSTAN`ın Başkenti SOFYA turumuza başlıyoruz. ST. NEDELYA KİLİSESİ, RUS KİLİSESİ, ROTANDA KİLİSESİ,AYA SOFYA KİLİSESİ, PARLAMENTO, SOFYA ÜNİVERSİTESİ, Balkan coğrafyasının en büyük Katedrali ALEKSANDAR NEVSKİ KATEDRALİ, BAŞBAKANLIK, NDK ULUSAL KÜLTÜR SARAYI turumuzda görülecek yerler arasındadır. Ayrıca Ulu Önder M.Kemal Atatürk`ün yeniçeri elbisesi giyerek katıldığı balonun yapıldığı ORDU EVİ`ni de görme fırsatımız olacak. Tur bitiminde Kapıkule Sınır Kapısı`na doğru devam ediyor ve İZMİR`e hareket ediyoruz. Gece yarısını geçtikten sonra sabaha karşı İZMİR`e varıyoruz. Başka bir BİZBİZE TUR organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

DAHİL OLANLAR:
Ulaşım
4* Otellerde 4 Gece Konaklama
4* Otellerde 4 Kahvaltı
Burgaz, Nessebar ve Varna Turu
Braşov-Sinaia-Braşov-Bran-Drakula Şatosu Turu
Veliko Tarnovo Turu
Bükreş ve Sofya Şehir Turları
Gümrük Vergileri
Türkçe Rehberlik Hizmeti
Şehir Giriş ve Gümrük vergileri
Seyahat Sigortası

HARİÇ OLANLAR:
Çift/Çok Girişli Bulgaristan Schengen Vizesi yada Romanya Schengen Vizesi
Yurtdışı ÇIkış Harcı.(150 TL) Şahsi Olarak iİgili Bankalara Yatırılır .
Öğle Yemekleri ve Akşam Yemekleri
Her Türlü Otel Ekstraları
Müze ve Ören Yeri ve Milli Park Giriş Ücretleri
Yolda Alınan Kahvaltı ve Molalardaki Yiyecek /İçecekler
1 Akşam Yemeği (İsteğe Bağlı Bükreşte Yemekli Romen Gecesi)
Özel Seyahat Sağlık ve Güvence Sigortası 15 € , 65 Yaş üstü yolculardan 20 € alınır.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#Otobüsle Bulgaristan Romanya
LOKASYON:
Bulgaristan (İzmir çıkışlı)
YEMEK:
4 Sabah Kahvaltısı
ULAŞIM
Otobüs   
BULUŞMA:
17:00 Fahrettin Altay Ziraat Bankası Önü
17:20 Üçyol Meydan (Pamukkale Ofis Önü)
17:40 Şirinyer (Velioğlu Ekmek Fırını Önü)
18:00 Konak YKM Önü ( Otobüs Durağı )
18:20 Alsancak Gar
18:40 Bornova Metro Opet Benzinlik Önü (Atmlerin yanı)
19:00 Bayraklı Üst Geçit
19:20 Karşıyaka Anıt
19:40 Bostanlı İskele
20:00 Mavişehir (Mavibahçe AVM Önü)
İPTAL POLİTİKASI:
İPTAL –DEVİR- DEĞİŞİKLİKLER 1-a.Tüketici,Günibirlik turlarda rezervasyonunu iptal etmek isterse son 7 gün içerisine girmeden koşulsuz iptal hakkı ve ücret iadesi hakkı bulunmaktadır. Son 7 gün içerisinde yapılan iptallerde ücret iadesi yapılmaz. tüketici, Paket turlarda(Konaklamalı) rezervasyonunu iptal etmek isterse son 7 gün içerisine girmeden koşulsuz iptal hakkı ve ücret iadesi hakkı bulunmaktadır. Son 7gün içerisinde yapılan iptallerde ücret iadesi yapılmaz. 2-Çocuk indirimleri, ebeveynlerle veya iki büyükle aynı odayı paylaştığı sürece yapılır. 3-Gezi programında belirtilen konaklama şekli dışında , yolcunun gezi esnasında ve otellerde alacağı ekstra yemek, içki, telefon görüşmeleri ve program dışı hizmetler kendisine aittir. 4-Gezi esnasında kıymetli eşya ve para kayıplarından şirketimiz sorumlu değildir. 5-Gezilerimizde ulaşım için kullanılan her türlü kara, hava ve deniz taşıtlarında meydana gelebilecek yaralanma, ölüm ve kayıplarda taşıyıcı firmaların sigortaları geçerlidir. 6-Geziye çıkmadan veya gezi esnasında meydana gelebilecek herhangi bir siyasi olay, grev, tabii afet, teknik olaylar, hava muhalefeti, taşıyıcı şirketlerin yapabileceği iptallerden, gecikmelerden dolayı acentamız sorumlu tutulamaz. Buna bağlı olarak acentamız programda, ücretlerde ve nakil araçlarında her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.. 7-Tüketici turu gezinin başlamasından 3 gün öncesine kadar istediği kişiye devredebilir. Devralan bakiye ve devir sebebiyle doğan masraflardan devreden ile beraber sorumludur. 8-Acente ,Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı geziye iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda, tüketici adına yapılmış tüm rezervasyonları gezinin başlangıç tarihinden 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz. 9-Acenta, yeterli katılımın olmaması veya gerekli gördüğü durumlarda tüketiciye bildirmek kaydı ile, ilan ettiği veya kayıt aldığı turları gezi başlangıcından 1 gün önce kısmen veya tamamen iptal edebilir. Bu durumda alınan ücret iade edilir. 10-Gezi esnasında hava ve yol koşullarına göre tur rehberi tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir. III- GENEL HÜKÜMLER 1-Tura katılan tüketicinin; her türlü gezide, 20 kg bagaj götürme ve getirme hakkı vardır. Valizlerin ve içindeki eşyaların her türlü sorumluluğu sahiplerine aittir. 2-Tüketicinin, başladığı turu hizmetin kusurlu olduğundan bahisle terk etmesi halinde, turu terk ettiğini Acente yetkilisine ve konakladığı otele sebepleri ile birlikte yazılı olarak bildirmek zorundadır. Aksi halde tüketici turu terk etmiş sayılmaz ve hizmeti alıp kullanmış addolunur. 3-Sözleşmede imzası bulunmayan ancak sözleşmeye konu geziye katılan tüketici(ler) de kendi adlarına kayıt yaptırmakla görevlendirdikleri tüketici(ler)nin bu sözleşmeyi okuyup imzalaması ile, sözleşme hükümlerini kabul ve taahhüt etmiş sayılırlar. Buna rağmen, sözleşmede bizzat imzalarının olmadığı gerekçesiyle geziye katılan tüketici(ler)'nin Acenta aleyhine ve katılmış oldukları gezi ile ilgili dava ve takipler, ve Acente’nin tüketiciye bu sözleşmede yazılı hususlar dışında bir bedel ya da tazminat ödemek zorunda kalması halinde, Acente’nin sözleşmede imzası bulunan tüketici(ler) ye ödemiş olduğu fazla miktar için rücu hakkı mahfuzdur. Bu geziye katılan tüketiciler, imzalamış olmasalar dahi, taraflar arasında geçerli olacak bu sözleşme şartlarını katalog ve ilanlar nedeni ile öğrenmiş, geziye bu sözleşme şartlarında katılmayı kabul etmişlerdir. 4-Gezilerimize evcil hayvan kabul edilmez. 5-Tur programı bu sözleşmenin ayrılmaz bir parçasıdır. 6-Acentenin Sözleşmeye Kısmen ya da tamamen uymaması hallerinde ödenecek tazminatın hesaplanmasında TURSAB İZMİR ÇİZELGESİ maddeleri uygulanır

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın