OTOBÜS İLE
 İzmir Çıkışlı Büyük Balkan Turu İzmir Çıkışlı Büyük Balkan Turu İzmir Çıkışlı Büyük Balkan Turu İzmir Çıkışlı Büyük Balkan Turu İzmir Çıkışlı Büyük Balkan Turu İzmir Çıkışlı Büyük Balkan Turu İzmir Çıkışlı Büyük Balkan Turu İzmir Çıkışlı Büyük Balkan Turu İzmir Çıkışlı Büyük Balkan Turu İzmir Çıkışlı Büyük Balkan Turu

  • YUNANİSTAN
  • BULGARİSTAN
  • KARADAĞ
  • HIRVATİSTAN
  • BOSNA HERSEK
  • SIRBİSTAN
7 Gece Otel Konaklamalı!

 İZMİR ÇIKIŞLI BÜYÜK BALKAN TURU

YUNANİSTAN – MAKEDONYA - KOSOVA – ARNAVUTLUK - KARADAĞ
HIRVATİSTAN – BOSNA HERSEK - SIRBİSTAN – BULGARİSTAN
9 GÜNDE 9 ÜLKE 23 ŞEHİR

► Tüm Şehir Turları Fiyata Dâhildir, Ekstra Ödemeler Yok!
► Otobüste Sürpriz Para Toplama Yok!
►4* Bölgenin seçkin otellerinde konaklama garantisi!
►Son Model Otobüsler ile ulaşım garantisi!
►Balkan turlarında en iyi fiyat garantisi!

ZORUNLU ÖDEME VE EKSTRA TUR YOK !
 7 SABAH KAHVALTISI FİYATA DAHİL !
6 AKŞAM YEMEĞİ FİYATA DAHİL !
BOŞNAK GECESİ FİYATA DAHİL !
MAKEDON EĞLENCESİ FİYATA DAHİL !
TÜM ŞEHİR VERGİLERİ FİYATA DAHİL !
TÜM ŞEHİR GİRİŞ ÜCRETLERİ FİYATA DAHİL !
TÜM TURİST VERGİLERİ FİYATA DAHİL !
TÜM ŞEHİR ve KÜLTÜR TURLARI FİYATA DAHİL !
9 ÜLKE 10 GÜN BALKAN PROGRAMLARININ EN KAPSAMLI ROTASI !!

> Eşsiz Güzellikte Su Kaynağı Blagaj Turu Dahil
> Dubrovnik, Kotor, Budva Turu ve Giriş Ücretleri Dahil
> Kosova, Sofya, Tetovo Dahil
> Matka Kanyonu Turu Dahil
> St. Naum Turu Dâhil
> Canlı Müzik ve Folklör Gösterisi ile Makedon Gecesi
✔ Selanik Konaklama AyrıcalığıARAÇ KALKIŞ SAATLERİ VE DURAKLAR
16:00 Fahrettin Altay Ziraat Bankası Önü
16:20 Üçyol Meydan (Pamukkale Ofis Önü)
16:40 Konak Ofis Önü
17:00 Alsancak Gar
17:15 Bornova Opet Benzin İstasyonu
17:30 Bayraklı Üstgeçit
17:40 Karşıyaka Anıt
17:50 Bostanlı İskele
18:00 Mavibahçe AVM

Not: Programımızın yol güzergahı Menemen, Aliağa, Dikili, Ayvalık, Çanakkale yolu üzerindedir. Katılım sağlamak isteyen misafirlerimiz acentemiz ile iiletişime geçerek yol üzerinden alınabilirler.

REZERVASYON SEÇENEKLERİ
Websitemiz üzerinden kredi kartınız ile 12 AYA VARAN TAKSİT seçeneklerini inceleyebilir, Banka kartınız ile tek çekim ödeme yapabilirsiniz.
Whatsapp hatlarımızdan bizlere ulaşarak ön ödeme (kapora) ile kalan ödemenizi araçta nakit tamamlayacak şekilde rezervasyon oluşturabilirsiniz.
Ofisimize gelerek nakit veya kredi/banka kartınız ile ödeme yapabilirsiniz.
Kredi kartınız ile ön ödeme yapabilir ve indirimli fiyatı sabitleyebilirsiniz.
Elden taksit ve ödeme seçenekleri için acentemiz ile iletişime geçebilirsiniz.
İLK DEFA KATILACAK MİSAFİRLERİMİZ LÜTFEN EK BİLGİLER BÖLÜMÜNÜ İNCELEYİNİZ !!

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: İZMİR - ÇANAKKALE - GELİBOLU - KEŞAN - İPSALA


Siz değerli misafirlerimiz ile belirtilen duraklarda buluşarak, Ata yadigâri topraklara doğru keyifli yolculuğumuza başlıyoruz. Gerekli molalar ile birlikte ÇANAKKALE – GELİBOLU – KEŞAN üzerinden İPSALA sınır kapısına gelerek pasaport işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz.

Güzergâh: Bu tura Foça, Aliağa, Bergama, Dikili, Salihleraltı, Ayvalık, Gömeç, Ören, Burhaniye, Edremit, Akçay, Güre, Altınoluk, Küçükkuyu, Ezine, Çanakkale, Keşan ve İpsala'dan katılım sağlayabilirsiniz. Sizleri bu noktalardan alıp bu noktalara geri bırakabiliriz.

2. Gün: SOFULU - HASKOVA - SOFYA ( BULGARİSTAN)– BELGRAD(SIRBİSTAN )

Sabah erken saatlerde Sofya'ya varışın ardından panoramik şehir turumuza başlıyoruz. St. Nedelya Kilisesi, Rus Kilisesi, Rotanda Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Parlamento, Milli kütüphane, Eski Kraliyet saray, Sofya Üniversitesi, Aleksander Nevski Katedrali, Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık ve Banya Başı Camii görülecek yerler arasındadır.. Ayrıca ulu önder M.Kemal Atatürk’ün yeniçeri elbisesi giyerek katıldığı balonun yapıldığı ordu evini de görme fırsatımız olacak. Panorimik şehir turumuzun ardından SIRBİSTAN’ın başkenti, eski YUGOSLAVYA’nında başkenti olan BELGRAD’a ulaşıyoruz. Sırpça’da ‘’Beyaz Şehir’’ anlamına gelen BELGRAD’a ulaşıyoruz. Panoniyen Ovası’nın Balkanlar ile buluştuğu, Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği noktada kurulmuş, aynı zamanda adı gibi ferah, aydınlık ve huzurlu olan BELGRAD’ ta otobüsümüz ile panoramik şehir turunun yanısıra, yürüyüş turuda yapıyoruz. Bu esnada, Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapısı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydanı, Öğrenci Meydanı, Bayraklı Camii, Tuna Nehri ve Sava Nehrinin buluştuğu noktayı görüp, Belgrad’ın İstiklal Caddesi diye bilinen, Knez Mihailo Caddesinde serbest zaman veriyoruz. Buradan otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği BELGRAD’da otelimizde.

Sabah Kahvaltısı : Sofya’ alınacak olup tur ücretine dahil değildir.
Öğle Yemeği : Sofya – Belgrad arasında rehberin belirleyeceği dinlenme tesisinde ekstra olarak alınacaktır..
Akşam Yemeği : Belgrad Otel’de alınacak olup Tur ücretine dahildir.
Konaklama : Theater Hotel 4* ,Sumadija Hotel 4*,Holiday Express Hotel 4* vb.
Para Birimleri : Sırbistan – Sırp Dinarı ( 1€ = 117 RSD )
Rota : Sofulu – Haskova – Sofya - Belgrad
Toplam Kat Edilecek Mesafe : 771 kmKonaklama: Tobacco Hotel, Perinthos Palace, Kornelios Palace vb.
3. Gün: BELGRAD– SARAYBOSNA

Sabah kahvaltımızı otelimizde alarak, BOSNA-HERSEK’in başkenti Saraybosna’ya ulaşıyoruz. İki asır boyunca Balkanlar’ın kültür başkentliğini yapmış, 1914’te Avusturya-Macaristan Veliahdı Arşidük Franz Ferdinand’ın Sırplar tarafından burada öldürülmesi üzerine Birinci Dünya Savaşı’nın çıktığı yer olan Saraybosna, barındırdığı dini çeşitliliği ile Avrupa’nın Kudüs’ü kabul edilir.1992 savaşında ise Sırp, Hırvat ve Boşnaklar’ın kendi aralarındaki yıkıcı savaşları sonucu büyük tahribata uğramış, fakat güzelliğini halen büyük ölçüde koruyan Saraybosna’da, önce; Sebil Çeşmesi, Bursa Bedesteni, Baş Çarşı Camii, görüp ilerleyerek, Başçarşı’daki gezintimizle turumuza devam ediyoruz. Tarihi Osmanlı Hanı olan Morica Han, Kanuni Sultan Süleyman’ın halasının oğlu, Gazi Hüsrev Bey Camii, Sinagog, Bedesteni görüyoruz ve Ferhadiye Caddesine giriş yapıyoruz. Burada, Ferhadiye Camii ve Avusturya mimari tarzında olan binaları görüp, İsa’nın Kalbi Katedrali önünde, yolda bulunan Bosna Gülü veya Kanlı Gül olarak tabir edilen simgeler hakkında rehberimizden bilgileri alıp, bağımsızlık sembolü SÖNMEYEN ATEŞ’i görmeye gidiyoruz. Devamında, alışveriş için vereceğimiz serbest zamanda, Boşnak Böreğini tadma şansınada sahip olacağız. Daha sonra, 1914'te Franz Ferdinand suikastının gerçekleştiği Latin Köprüsü, Bosna Savaşı’nda günlerce yanan, milyonlarca el yazması eserin yok edildiği Eski Kütüphane, gezilerimizi tamamlayarak, yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Saraybosna ’da otelimizde.


Sabah Kahvaltısı : Otel’de’ alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği : Belgrad – Saraybosna arası rehberin belirleyeceği dinlenme tesisinde ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği : Otel’de alınacak olup Tur ücretine dahildir. BOŞNAK GECESİ DAHİL !!!
Konaklama : Exclusive Hotel 4*,Home Story Hotel 4* Holiday Hotel 4* vb.
Para Birimleri : Bosna Hersek – Convertible Marka ( 1 € = 1.95 KM )
Rota : Belgrad - Saraybosna
Toplam Kat Edilecek Mesafe : 290 km
Konaklama: Exclusive Hotel 4*,Home Story Hotel 4* Holiday Hotel 4* vb.
4. Gün: SARAYBOSNA–MOSTAR BLAGAJ SARI SALTUK -POÇİTEL– DUBROVNİK – TREBİNJE

Sabah kahvaltımızın ardından gezinin en ilgi çekici yerlerinden biri olan Mostar. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen Mostar köprüsü Osmanlı mimarisinin bir şaheser eseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkılmıştı fakat Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Mostar köprüsünün ardından Koski Mehmet Paşa Camii’ sini görüyoruz. Turumuzun ardından bir Avrupa’ nın en hızlı su çıkış kaynağına sahip olan Buna Nehri’ nin kenarındaki SARI SALTUK TEKKESİ’ ni (Alperen Tekkesi) ziyaret etmek üzere BLAGAJ’a hareket ediyoruz. 1465’ de Osmanlıların eline geçtikten sonra muhteşem bir doğaya sahip, bu bölgede kurulan tekke Bosna’nın yerel halkı olan Boşnakların (Bosniak) hızla Müslümanlığı seçmesinde çok önemli bir rol oynamıştır. Sonrasında Poçitel’e geçiyoruz. Tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel'i ziyaret ederek 16. Yy. Da Osmanlı tarafından yapılan eserleri görüyoruz. Gezi sonrası Trebinje’ye hareket varışımızı takiben otelimize geçiş, oda dağılımı, yerleşme, geceleme ve Akşam yemeğimizi Otelimizde aldıktan sonra Rehberimizin belirleyeceği saatte Hırvatistan'ın tatil cenneti Dubrovnik'e hareket ediyoruz. Dubrovnik panoramik şehir turunu gerçekleştiriyoruz. Tur esnasında, UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi' ne alınmış eski şehir meydanını yürüyerek geziyoruz. Kuleler, muhteşem surlar, 14. Yy. Dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları, kuleler ve diğer önemli yapılar görülecektir. Turumuzun ardından serbest zaman ve otelimize geri dönüş. Geceleme Trebinje’deki Otelimizde.

Sabah Kahvaltısı : Otel’de’ alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği : Mostar’da rehber’in tavsiyeleri ile serbest olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği : Otel’de alınacak olup Tur ücretine dahildir.
Konaklama : Acimovic Hotel 4*,SL Hotel,Bellevue Hotel - vb.( Otel müsaitliklerine göre Neum veya Medugorje konaklama gerçekleşebilir.)
Para Birimleri : Bosna Hersek – Convertible Marka ( 1 € = 1.95 KM ) Dubrovnik Euro
Rota : Saraybosna –Mostar -Blagaj - Poçitel – Dubrovnik – Trebinje
Toplam Kat Edilecek Mesafe : 335 km
Konaklama: Acimovic Hotel 4*,SL Hotel,Bellevue Hotel - vb.
5. Gün: TREBİNJE– KOTOR - BUDVA –ST.STEFAN (ULJİN-İŞKODRA-TİRAN)

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, Balkanlar’ın en sakin, en yeşil ve en güzel ülkelerinden biri olan KARADAĞ’a hareket ediyoruz. Göz alabildiğine uzanan doğal güzellikleri, yüzyıllara meydan okuyan tarihi ile etkileyici KARADAĞ’da, tarih boyunca coğrafi şartlarından dolayı Osmanlılar tarafından ele geçirilemeyen KOTOR'a ulaşıyoruz. Deniz Kapısı’ndan, Mareşal TİTO’nun ünlü sözünün yazıldığı kapıdan geçerek, Eski Şehir’e (Stari Grad) giriyoruz.Utanç Meydanı, Tarihi Saat Kulesi, Rektör Sarayı, Beskuça, Pima Palata, Aziz Tripun Katedrali, Grigurina Palata, Aziz Luka Kilisesi, Müzik Okulu, ve Aziz Nicola ile Klara Kiliselerini, rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Kısa bir yolculuk ile, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden BUDVA bizi karşılıyor.. Budva’nın merkezinde Kale içerisinde kurulmuş olan, Eski Şehir’e giriyoruz. Şairler meydanını görüp, plaj bölgesinde kahve keyfi bizleri bekliyor… Sonrasında, St. Stefan Adasının muhteşem manzarasını fotoğraf karelerimize ekliyoruz. Konaklama İŞKODRA veya Tiran ’daki otellerimizde. Akşam yemeği otelimizde.

Sabah Kahvaltısı : Otel’de’ alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği : Kotor veya Budva’da rehber’in tavsiyeleri ile serbest olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği : Otel’de alınacak olup Tur ücretine dahildir.
Konaklama : Excalco Hotel 4*,Rozofa Hotel 4*,Delux Hotel 5*,Golden Palace Hotel 5*vb.
Para Birimleri : Karadağ – Euro / Arnavutluk Lek ( 1€ = 104 Lek )
Rota : Trebinje – Kotor – Budva – İşkodra
Toplam Kat Edilecek Mesafe : 190 km
Konaklama: Excalco Hotel 4*,Rozofa Hotel 4*,Delux Hotel 5*,Golden Palace Hotel 5*vb
6. Gün: İŞKODRA – PRİZREN (KOSOVA ) ÜSKÜP

Sabah kahvaltımızı otelimizde alarak, KARADAĞ ile ARNAVUTLUK arasında sınır oluşturan İşkodra Gölü'nün ucunda kurulu İŞKODRA şehrine hareket ediyoruz. 435 sene Osmanlı yönetiminde kalmış ve Osmanlı ordusunun önemli üslerinden biri olan İşkodra’da, tarihi Kale’yi gördükten sonra,Prizren`e hareket ediyoruz. Kosova ‘ın 2. Büyük kenti olan Prizren M.Ö. 2. YY ‘a uzanan tarihi boyunca Roma, Bulgar, Sırp, Osmanlı ve Arnavutluk himayesinde kalmış ve bu farklı kültürlere ait tarihi eser ve yapılarını muhafaza etmiştir. Panoramik gezimiz esnasında göreceğimiz başlıca eserler Cuma Camii, Prizren Saat Kulesi, Aziz Spas Kilisesi, Bayraklı Camii ve Taşköprü’ dür. Prizren ‘de gerçekleştireceğimiz çevre gezisi ve sunulacak serbest zaman ardından Üsküp ’e hareket ediyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerimizin sonrasında, Avrupa’nın en eğlenceli küçük başkentlerinden, Vardar Vadisi üzerinde ,Vardar nehrinin iki kıyısında bulunan YAHYA KEMAL’in şehri Skopje’ye varıyoruz. Üsküp’de Taş Köprü, FYROM Meydanı, (Büyük İskender Heykeli, Çar Samuel Heykeli, 1.Justinyanus Heykeli, Kral Philip, Kraliçe Olympia Heykelleri) Rahibe (Azize) Teresa’nın Heykeli ve Evi, Üsküp Kalesi, Kapan ve Sulu Hanları, Mustafa Paşa Camii ve Murad Paşa Camii, Çifte Hamamlar ile Davud Paşa Hamamı göreceğimiz yerler arasında… Üsküp ’de keyifli şehir turumuzuda gerçekleştirip, otelimize transfer oluyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama Üsküp ’teki otelimizde.

Sabah Kahvaltısı : Otel’de’ alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği : Prizren’de rehber’in tavsiyeleri ile serbest olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği : Otel’de alınacak olup Tur ücretine dahildir.
Konaklama : Story Hotel 4*,Bw Turist Hotel 4* Austrian Palace Hotel 4* vb.
Para Birimleri : Kosova Prizren – Euro - Kuzey Makedonya Üsküp Denar ( 1 € = 62 denar )
Rota : İşkodra – Prizren - Üsküp
Toplam Kat Edilecek Mesafe : 350 km
Konaklama: Story Hotel 4*,Bw Turist Hotel 4* Austrian Palace Hotel 4* vb.
7. Gün: ÜSKÜP – MATKA KANYONU – KALKANDELEN ( TETOVA ) OHRİD

Sabah kahvaltımızın ardından Matka Kanyonu turumuzda eşsiz doğası ile sizleri büyüleyecek doğa harikası Matka kanyonunda adeta dünyadaki cenneti görüp eşsiz fotoğraflar çekebilirsiniz. Sonrasında Kalkandelen’e (Tetova) hareket. Arnavut nüfusunun fazla olduğu bu güzel şehirde panoramik olarak şehir turumuzu yapacak ardından Alaca Camii’ni ziyaret edeceğiz. Kalkandelen turumuzun ardından Ohrid’e hareket ediyoruz, dünyanın en derin göllerinden birine sahip olan Makedonya şehri OHRİD e varıyoruz.İsteyenlerle ekstra büyüleyici bir tablo görüntüsündeki Mavi İnci adıyla bilinen OHRİD GÖLÜ’nde tekne turu yapıyoruz. Osmanlı’nın Balkanlar’daki önemli üslerinden biri olmuş , Ohridlilerin Tanrı cenneti çamurdan yaparken, bir parça kopup Ohrid’in üzerine düşmüş’ tanımlaması ile ünlü tarihi OHRİD şehrinde yürüyüş turu yapıyoruz. Aziz Klemeus Heykeli ve Meydanı, Ayasofya, Kiril Alfabesini bulan Kiril ve Methodi kardeşlerinin heykelleri, Asırlık Çınar Ağacı, Ali Paşa Camii, Halvetiye Tekkesi, Türk Çarşısını geziyor ve meşhur sedef-inci takılardan alışverişler yapıyoruz. Doğal güzelliğiyle de göz kamaştıran, Unesco'nun Kültür Mirası Listesi'ndeki bu güzel şehirden ayrılıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

Sabah Kahvaltısı : Otel’de’ alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği : Ohrid’de bölgesinde serbest olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği : Otel’de alınacak olup Tur ücretine dahildir. MAKEDON GECESİ DAHİL !!!
Konaklama : Sileks Hotel 4*,Aqualina Hotel 4*,Drim Hotel 4*,Milenium Hotel 4*Belvedere Hotel 4* vb.
Para Birimleri : Kuzey Makedonya Üsküp Denar ( 1 € = 62 denar )
Rota : Üsküp -Matka Kanyonu – Kalkandelen – Ohrid
Toplam Kat Edilecek Mesafe : 200 kmKonaklama: Sileks Hotel 4*,Aqualina Hotel 4*,Drim Hotel 4*,Milenium Hotel 4*Belvedere Hotel 4* vb.
8. Gün: OHRİD-RESNE-MANASTIR (BİTOLA) – SELANİK

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Ohrid’den ayrılıyoruz. Yol güzergahında 1908 yılında Enver Bey ile beraber dağa çıkan ve II. Abdülhamid’in meşrutiyeti yeniden ilan etmesiyle sonuçlanan Jön Türk Devrimi’nin öncülerinden Niyazi Bey’in memleketi olan RESNE ye uğruyoruz. Resne’li Niyazi’nin Sarayı’nı panoramik olarak görüyoruz. Turumuzun devamında, Balkanlar’ın en eski şehirlerinden biri olan, Makedonya’nın tarih ve kültür cenneti MANASTIR’a (Bitola) hareket ediyoruz. Atamızın okulunu (Askeri lise) geziyoruz ve rehberimizden bilgilerimizi aldıktan sonra, Şirok Sokak, İsakiye Camii, Saat Kulesi, Eleni’nin Evi, Telgrafhane, Pekmez Meydanı, Türkülere konu olan Manastır’ın ortasındaki Havuz ve Çeşme görülerek serbest zaman veriyoruz. Buradan, Selanik ’e yol alıyoruz. Konaklama Selanik’teki otelimizde. Akşam dileyen konuklarımızla Extra düzenlenecek olan Taverna Gecesi yaşamaya gidiyoruz.

Sabah Kahvaltısı : Otel’de’ alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği : Resne – Selanik yolu arasında dinlenme tesisinde serbest olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği : Yunan Tavernasın’da extra alınacak olup Tur ücretine dahil değildir.
Konaklama : Kornillios Hotel 4*,Filippos Hotel 4*,Perinthos Hotel 4* vb.
Para Birimleri : Yunanistan – Euro
Rota : Ohrid – Resne – Bitola – Selanik
Toplam Kat Edilecek Mesafe : 300 kmKonaklama: Kornillios Hotel 4*,Filippos Hotel 4*,Perinthos Hotel 4* vb. Para Birimleri : Yunanistan – Euro
9. Gün: 9 Gün | SELANİK -KAVALA- PORTO LAGOS & VİSTONİDA GÖLÜ -İPSALA-İZMİR

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, Selanik ‘te turumuza başlıyoruz. Aya Dimitrios Kilisesi, Atatürk’ün Evi, Rotonda , Zafer Kemeri, Beyaz Kule, Hamza Bey Camii ve Bedesteni, B.İskender Heykeli, Aristoteles Meydanı, Venizelos Heykeli gezilerimizi yaparak, KAVALA’ya geçiyoruz. Kavala’da, Kanuninin yaptırmış olduğu Su Kemerleri, Liman, İbrahim Paşa Camii, (St. Nichololas Kilisesi) İmarethane, Kavalalı Mehmet Ali Paşa Evi ve Heykeli gezilerimizi gerçekleştirerek, meşhur Kavala kurabiyesi alışverişimizi yapmak üzere Kavala Kurabiyecisine gidiyoruz. rehberimizin Belirleyeceği alışveriş molamızdan sonra İskeçe karayolu üzerinden Şirin bir belde olan Porto Lagos ve Vistonida Gölü&Agios Nikolaos Kilisesini görüp Daha sonra, İpsala Sınır Kapısına hareket ediyoruz. Freeshop alışverişimiz için serbest zaman alıyoruz. Gümrük işlemlerinin sonrasında Keşan-Gelibolu-Çanakkale üzerinden gece geç saatlerde İZMİR’e ulaşıyoruz. Molalar ile yapacak olduğumuz yolculuk sonrası siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara geri bırakarak bir başka BİZBİZE TUR organizasyonunda görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı : Otel’de’ alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği : Kavala’da serbest olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği : Yunan Tavernasın’da alınacak olup Tur ücretine dahildir.
Konaklama : Dönüş Günüdür.Konaklama yoktur.
Para Birimleri : Yunanistan – Euro
Rota : Selanik – Kavala – Porto Lagos – Vistonida Gölü – İpsala – İzmir
Toplam Kat Edilecek Mesafe : 850 km


10. Gün:


EK BİLGİLER

Tüm Turlar için Genel Bilgiler:

1-Katılımcılar, araca bindikleri noktada bırakılır. Ayrıca farklı noktalarda duraklama/yolcu indirme yapılmamaktadır. Turlarımızın başlangıç ve bitiş saatleri toplu taşıma saatleri ile denk gelmeyebilir. Tüm planlarınızı buna göre yapmanızı tavsiye ederiz. Site de yazan saatler tamamen bilgilendirme amaçlı olup kesin buluşma saati ve noktası, rehber bilgisi turdan önce SMS veya Whatsapp ile tarafınıza gönderilecektir. Turdan önce bu bilgi ulaşmaz ise ofisimizle iletişime geçiniz.

2-Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.

3-Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

4- Turlarımız da araçlar kişi sayısına göre tedarik edilmektedir. Tura gelecek olan aracın katılımcıya önceden bilgilendirmesi yapılmaz.

5-Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.

6-Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde, asgari 1 gün önce haber vermek şartıyla, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir.

7-Çocuk indirimi, 12 yaşını doldurmamış çocuk katılımcılar için, 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

8-Ekstra turlar minimum 20 kişi olması durumunda gerçekleşebilir. 20 kişi olmazsa gerçekleşmeyebilir.

9-Acentemiz, aynı standartlar da olmak şartı ile oteller de değişiklik yapma hakkına sahiptir.

10-Hangi oda da kalacağınızı ACENTENİN belirleme imkânı yoktur. Odaları kalacağınız oteller belirlemektedir.

11-Oteller de özellikle 3 kişilik odalar da 3. Yatak standart yatak olmayabilir. Açılır yatak verilebilir.

12-Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.

13-Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya rehberimizin belirlediği saatlere misafirlerin uymamaları sebebiyle, tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.

14-Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.

15-Bölge yoğun olduğu Bayram gibi dönemler de sitede belirtilen otellerden farklı oteller de ve grup bölünmüş olarak konaklama yapabilir. Karadeniz turlarında, yayla tesisleri kapasitesine göre 2 ayrı otel de kalınabilir. Yaylaya çıkarken otobüs çıkamayabileceğinden minibüsler ile çıkılabilir. Bu durumda eşyalarınız için ufak çanta bulundurulması tavsiye edilir. Yayla çıkış ücretleri size aittir, acentamızın hiç bir ticari bağlantısı yoktur.

16-Yapılan görüşmeler de sözlü beyanlar esas alınmayacaktır. Tur programında yazan detaylar ve sizin mail yolu ile talepleriniz esas alınacaktır.

17-Katılımcıların bu bilgileri okudukları ve kabul ettikleri paket tur sözleşmesinde yazmakta olup, web sitesi güncellemelerini tüketici takip etmekle yükümlüdür. Web sitesi ve paket tur sözleşmesi ayrılmaz bir parçadır.

18-Yaz Sezonu, Dini ve Milli Bayramlar gibi özel ve yoğun dönemler de konaklamalar belirlenen bölgenin çevre illerinde gerçekleşebilir.

19-Mevsimsel değişiklikler, yol çalışmaları, hava şartları, sizin hizmet alınımızdan önceki hizmette oluşan otel memnuniyetsizliklerine göre BİZBİZE TUR web sitesinde yer alan tur programında, içerikler de değişiklik yapabilir. En son yayınlanan sirkü, bir öncekini geçersiz kılar.

20-Katılımcıların bu bilgileri okudukları ve kabul ettikleri paket tur yönetmeliğince hizmet sözleşmesinde yazmakta olup, web sitesi güncellemelerini tüketici takip etmekle yükümlüdür. Web sitesi ve paket tur sözleşmesi ayrılmaz bir parçadır.

Yurtdışı Turlar:

1-Yurtdışı turlarına katılmak isteyen katılımcıların tur programında belirtilen ülkelere giriş şartlarına uygun pasaport veya vizeye sahip olması gerekmektedir.

2-Yurtduşı turlarında gideceğiniz ülkelerin para birimlerine göre para bulundurmanız gerekmektedir.

3-Yurtdışı turlarında kahvaltı kültürü Türkiye'deki gibi değildir. Oteller'de her ülkenin kültürüne göre kahvaltı alacağınızı bilmeniz gerekmektedir.

4-Turlar da, sınır kapılarında bekleme süreleri uzayabilir. Bundan Acentemiz sorumlu tutulamaz.

5-Batum'a kimlik ile geçişler de bebek, çocuk, yetişkin farketmeksizin, kimlik fotoğraflı olmak zorunludur.

6-Ekstra turlara katılım sayısı en az 20 kişidir. 20 Kişi oluşmazsa ekstra turlar gerçekleşmeyebilir.

7-Araçlarımız yeni model araçlar olup Teknobüs diye tabir edilen araçlardan değildir. Araçlarımız da tv ve wifi garanti edilmez.

Yurtdışı Turlar:

1-Yurtdışı turlarına katılmak isteyen katılımcıların tur programında belirtilen ülkelere giriş şartlarına uygun pasaport veya vizeye sahip olması gerekmektedir.

2-Yurtduşı turlarında gideceğiniz ülkelerin para birimlerine göre para bulundurmanız gerekmektedir.

3-Yurtdışı turlarında kahvaltı kültürü Türkiye'deki gibi değildir. Oteller'de her ülkenin kültürüne göre kahvaltı alacağınızı bilmeniz gerekmektedir.

4-Turlar da, sınır kapılarında bekleme süreleri uzayabilir. Bundan BİZBİZE TUR sorumlu tutulamaz.

5-Batum'a kimlik ile geçişler de bebek, çocuk, yetişkin farketmeksizin, kimlik fotoğraflı olmak zorunludur.

6-Ekstra turlara katılım sayısı en az 20 kişidir. 20 Kişi oluşmazsa ekstra turlar gerçekleşmeyebilir.

7-Araçlarımız yeni model araçlar olup Teknobüs diye tabir edilen araçlardan değildir. Araçlarımız da tv ve wifi garanti edilmez.

8-Covid-19 sebebi ile turların başlangıcında veya ülkelere girişlerdeki sorun ve aksaklıklardan BİZBİZE TUR sorumlu tutulamaz.

9-BİZBİZE TUR yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir. Yolcunun vize alamaması, vizenin yetişmemesi veya tek girişli alması ile ilgili olarak BİZBİZE TUR'UN hiç bir sorumluluğu yoktur.

10-Konsolosluğun vize vermemesi durumunda, ödenen vize, sigorta ve tur ücreti iade edilmez.

11-Katılımcıların bu bilgileri okudukları ve kabul ettikleri paket tur yönetmeliğince hizmet sözleşmesinde yazmakta olup, web sitesi güncellemelerini tüketici takip etmekle yükümlüdür. Web sitesi ve paket tur sözleşmesi ayrılmaz bir parçadır.

Vize Bilgileri

BİZBİZE TUR'un katilimcilarin pasaportlarini tetkik hakki ve zorunlulugu bulunmamaktadir.Bu konuda katilimcinin beyani esas alinir. İzmir Gezi Fırsatları tarafindan vize takip hizmeti almayan, vizesi oldugunu ve/veya yesil pasaport sahibi oldugunu veya vize gerektirmeyen pasaportu oldugunu beyan eden, ya da vizesiz bir ulkeye tur satin alan katilimcilarin pasaportlarinin ilgili seyahatin vize-pasaport kosullarina uygunlugu katilimcinin kendi sorumlulugundadir. BİZBİZE TUR vize takip hizmetialmayan, vizesiz bir ulkeye tur satin alan ya da vize gerektirmeyen nitelikte pasaportu oldugunu dusunen kisilerin vize ya da pasaport eksiklikleri v.b. pasaportlarindan ve vizelerinden kaynaklanan sair nedenlerle seyahate katilmamalarindan BİZBİZE TUR sorumlu tutulamaz. Bu durumda ki yolcularimiz eger yesil pasaport sahibi ya da vizesiz bir ulkeye seyahat edecekler ise; pasaportlarinin gezinin bitis tarihinden itibaren en az alti aylik gecerlilik suresinin bulundugunun, yeni duzenlemeye uygun cipli ve 10 yildan eski olmadiginin, yirtik, sokuk v.s. bir deformosyon bulunmadiginin, vize gecerlik tarihlerinin Seyahat tarihlerini kapsadigini, vizelerinin oturum surelerinin bitmemis oldugunu, giris cikis sayilarinin adedini (tek giris-cift giris-cok giris) ve vizelerini yanlis kullanmadiklarinin kontrolunu saglamadirlar. Tum yolcularimiz seyahatleri icinvize ile ilgili tum bilgilendirmelere istenirse referans numarası verilerek online takip adreslerinden ulasip, kontroledebilirler.


DAHİL OLANLAR:
Ulaşım
7 Gece Konaklama
7 Sabah Kahvaltısı ve 6 Akşam Yemeği
Programda Belirtilen Tüm Şehir ve Kültür Turları
Otelde Fiyata Dâhil Canlı Müzikli Makedon Eğlencesi ve Folklör Gösterisi
Matka Kanyonu Gezisi
St.Naum Manastırı Gezisi
Blagaj (Sarı Saltuk-Alperen Tekkesi) Turu
Dubrovnik Turu
Kotor Turu
Resne – Bitola (Manastır) Turu
Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri
Lokal Rehberlik Hizmetleri
Mesleki Sorumluluk Sigortası
Dubrovnik, Kotor, Tüm Şehir Vergileri ve Ayakbastı Ücretleri (100 € Değerinde Fiyata Dâhil)
Kosova Ülkeye Giriş Ücreti ve Sigortası

HARİÇ OLANLAR:
Otel’de Yapılan Ekstra Harcamalar
Müze ve Ören Yeri Girişleri
Yurt Dışı Çıkış Harcı (150 TL.)
Schengen Vizesi (Yeşil Pasaport Vizesiz)
Öğle Yemekleri ve Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
Program da Ekstra Belirtilen Aktiviteler
Ohrid Tekne Turu
Seyahat Sigortası 65 Yaş Üstü 30 €
Özel Seyahat Sağlık Sigortası 15 €
İlk Gece Selanik'te Akşam Yemeği veya Yemekli Taverna Eğlencesi


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#İzmir Çıkışlı Büyük Balkan Turu
LOKASYON:
Balkanlar (İzmir çıkışlı)
YEMEK:
7 Sabah Kahvaltısı ve 6 Akşam Yemeği
ULAŞIM
Otobüs   
BULUŞMA:
16:00 Fahrettin Altay Ziraat Bankası Önü
16:20 Üçyol Meydan (Pamukkale Ofis Önü)
16:40 Konak Ofis Önü
17:00 Alsancak Gar
17:15 Bornova Opet Benzin İstasyonu
17:30 Bayraklı Üstgeçit
17:40 Karşıyaka Anıt
17:50 Bostanlı İskele
18:00 Mavibahçe AVM
İPTAL POLİTİKASI:
İPTAL –DEVİR- DEĞİŞİKLİKLER 1-a.Tüketici,Günibirlik turlarda rezervasyonunu iptal etmek isterse son 7 gün içerisine girmeden koşulsuz iptal hakkı ve ücret iadesi hakkı bulunmaktadır. Son 7 gün içerisinde yapılan iptallerde ücret iadesi yapılmaz. tüketici, Paket turlarda(Konaklamalı) rezervasyonunu iptal etmek isterse son 7 gün içerisine girmeden koşulsuz iptal hakkı ve ücret iadesi hakkı bulunmaktadır. Son 7gün içerisinde yapılan iptallerde ücret iadesi yapılmaz. 2-Çocuk indirimleri, ebeveynlerle veya iki büyükle aynı odayı paylaştığı sürece yapılır. 3-Gezi programında belirtilen konaklama şekli dışında , yolcunun gezi esnasında ve otellerde alacağı ekstra yemek, içki, telefon görüşmeleri ve program dışı hizmetler kendisine aittir. 4-Gezi esnasında kıymetli eşya ve para kayıplarından şirketimiz sorumlu değildir. 5-Gezilerimizde ulaşım için kullanılan her türlü kara, hava ve deniz taşıtlarında meydana gelebilecek yaralanma, ölüm ve kayıplarda taşıyıcı firmaların sigortaları geçerlidir. 6-Geziye çıkmadan veya gezi esnasında meydana gelebilecek herhangi bir siyasi olay, grev, tabii afet, teknik olaylar, hava muhalefeti, taşıyıcı şirketlerin yapabileceği iptallerden, gecikmelerden dolayı acentamız sorumlu tutulamaz. Buna bağlı olarak acentamız programda, ücretlerde ve nakil araçlarında her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.. 7-Tüketici turu gezinin başlamasından 3 gün öncesine kadar istediği kişiye devredebilir. Devralan bakiye ve devir sebebiyle doğan masraflardan devreden ile beraber sorumludur. 8-Acente ,Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı geziye iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda, tüketici adına yapılmış tüm rezervasyonları gezinin başlangıç tarihinden 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz. 9-Acenta, yeterli katılımın olmaması veya gerekli gördüğü durumlarda tüketiciye bildirmek kaydı ile, ilan ettiği veya kayıt aldığı turları gezi başlangıcından 1 gün önce kısmen veya tamamen iptal edebilir. Bu durumda alınan ücret iade edilir. 10-Gezi esnasında hava ve yol koşullarına göre tur rehberi tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir. III- GENEL HÜKÜMLER 1-Tura katılan tüketicinin; her türlü gezide, 20 kg bagaj götürme ve getirme hakkı vardır. Valizlerin ve içindeki eşyaların her türlü sorumluluğu sahiplerine aittir. 2-Tüketicinin, başladığı turu hizmetin kusurlu olduğundan bahisle terk etmesi halinde, turu terk ettiğini Acente yetkilisine ve konakladığı otele sebepleri ile birlikte yazılı olarak bildirmek zorundadır. Aksi halde tüketici turu terk etmiş sayılmaz ve hizmeti alıp kullanmış addolunur. 3-Sözleşmede imzası bulunmayan ancak sözleşmeye konu geziye katılan tüketici(ler) de kendi adlarına kayıt yaptırmakla görevlendirdikleri tüketici(ler)nin bu sözleşmeyi okuyup imzalaması ile, sözleşme hükümlerini kabul ve taahhüt etmiş sayılırlar. Buna rağmen, sözleşmede bizzat imzalarının olmadığı gerekçesiyle geziye katılan tüketici(ler)'nin Acenta aleyhine ve katılmış oldukları gezi ile ilgili dava ve takipler, ve Acente’nin tüketiciye bu sözleşmede yazılı hususlar dışında bir bedel ya da tazminat ödemek zorunda kalması halinde, Acente’nin sözleşmede imzası bulunan tüketici(ler) ye ödemiş olduğu fazla miktar için rücu hakkı mahfuzdur. Bu geziye katılan tüketiciler, imzalamış olmasalar dahi, taraflar arasında geçerli olacak bu sözleşme şartlarını katalog ve ilanlar nedeni ile öğrenmiş, geziye bu sözleşme şartlarında katılmayı kabul etmişlerdir. 4-Gezilerimize evcil hayvan kabul edilmez. 5-Tur programı bu sözleşmenin ayrılmaz bir parçasıdır. 6-Acentenin Sözleşmeye Kısmen ya da tamamen uymaması hallerinde ödenecek tazminatın hesaplanmasında TURSAB İZMİR ÇİZELGESİ maddeleri uygulanır

TARİH VE FİYATLAR

EKSTRALAR

Yukarıdakiler aksi belirtilmedikçe isteğe bağlıdır ve tur operatörüne ödenecektir.

EK HİZMET VE SERVİSLER
50 EUR
Yurtdışı Özel Sağlık Sigortası ()
300 EUR
Vize Danışmanlığı (Turunuza Ek Kişibaşı Vize Hizmeti)

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın