İYİ SEÇİM!

İSTANBUL KEYİF VE KÜLTÜR TURU

İSTANBUL KEYİF VE KÜLTÜR TURUİSTANBUL KEYİF VE KÜLTÜR TURUİSTANBUL KEYİF VE KÜLTÜR TURUİSTANBUL KEYİF VE KÜLTÜR TURUİSTANBUL KEYİF VE KÜLTÜR TURUİSTANBUL KEYİF VE KÜLTÜR TURUİSTANBUL KEYİF VE KÜLTÜR TURUİSTANBUL KEYİF VE KÜLTÜR TURU

  • Dolmabahçe Sarayı
  • Ayasofya Cami
  • Sultanahmet Meydanı
  • Çamlıca Tepesi
Dolmabahçe Sarayı, İstiklal Caddesi, Galata Kulesi, Sultanahmet Meydanı
Ayasofya Cami, Sultanahmet Cami, Hipodrom Meydanı, Çamlıca Tepesi, Büyükada Nostaljik Tur


 İSTANBUL KEYİF VE KÜLTÜR TURU

Dolmabahçe Sarayı, İstiklal Caddesi, Galata Kulesi, Sultanahmet Meydanı
 Ayasofya Cami, Sultanahmet Cami, Hipodrom Meydanı, Çamlıca Tepesi, Büyükada Nostaljik Tur

~ 2 GECE 3 GÜN ~

ARAÇ KALKIŞ YERİ ve HAREKET SAATLERİ
23:00 Fahrettin Altay Ziraat Bankası Önü
23:10 Üçyol Meydan (Pamukkale Ofis Önü)
23:20 Şirinyer (Velioğlu Ekmek Fırını Önü)
23:30 Konak YKM Önü ( Otobüs Durağı )
23:50 Alsancak Gar
00:00 Bayraklı Üst Geçit
00:10 Karşıyaka Anıt
00:20 Bostanlı İskele
00:30 Mavişehir (Mavibahçe AVM Önü)
00:50 Bornova Metro Opet Benzinlik Önü (Atmlerin yanı)
01:20 Manisa Eski Garaj
Önemli Not: Araç boyutları katılımcı sayısına göre düzenlenir. Minibüs - Midibüs - Otobüs Olabilir.


REZERVASYON SEÇENEKLERİ
Websitemiz üzerinden kredi kartınız ile 12 AYA VARAN TAKSİT seçeneklerini inceleyebilir, Banka kartınız ile tek çekim ödeme yapabilirsiniz.
Whatsapp hatlarımızdan bizlere ulaşarak ön ödeme (kapora) ile kalan ödemenizi araçta nakit tamamlayacak şekilde rezervasyon oluşturabilirsiniz.
Ofisimize gelerek nakit veya kredi/banka kartınız ile ödeme yapabilirsiniz.
Kredi kartınız ile ön ödeme yapabilir ve indirimli fiyatı sabitleyebilirsiniz.
Elden taksit ve ödeme seçenekleri için acentemiz ile iletişime geçebilirsiniz.


ÖNEMLİ NOTLAR
Bu programda belirtilen tüm gezi turlarında acentemiz sorumludur.
Müzekart ihtiyacı gereken turlarda Müzekart temini gezi esnasında bölgelerden tedarik edilebilir. Müzekart ücreti 60TL'dir. Öğrenci müzekart ücreti 30TL'dir. Müzekart 1 yıl boyunca Türkiye'de ki tüm müzelere ücretsiz giriş sağlar.
Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde, asgari 2 (iki) gün önce haber vermek şartıyla, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Turun iptal edilmesi durumunda ödenen ücret, katılımcıya ödendiği biçimde iade edilecektir.
Katılımcılar, araca bindikleri noktada bırakılır. Ayrıca farklı noktalarda duraklama/yolcu indirme yapılmamaktadır. Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.
Özel dönem tarihlerinde bölgelerde bulunan ekstra ücretli aktivitelerin fiyatlarındaki değişiklikten acentemiz sorumlu değildir. Bölge firmalarından alınabilen en uygun fiyatları sizlere sunmaktayız.
Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.
Çocuk indirimi, 11 yaşını doldurmamış çocuk katılımcılar için, 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.
Konaklamalı programlardaki konaklamalar en az 3* veya 4* otellerde yapılmaktadır. Aynı standartlarda olmak koşuluyla otellerde değişiklik yapılabilir.
Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir. Tüketici doğru bilgi vermekle zorunludur.
Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya rehberimizin belirlediği saatlere misafirlerin uymamaları sebebiyle, tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.
Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.
Rezervasyon sonrası mail adresinize gelen rezervasyon belgenizi incelemeniz önemle rica olunur.

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: İstanbul

Değerli misafirlerimiz; Belirtilen duraklardan belirtilen saatlerinde sizleri karşıladıktan sonra, BİZBİZE TUR'un konforlu otobüsleri ile üç imparatorluğa başkentlik yapmış, coğrafi ve mimari güzellikleriyle şairlere ilham olmuş yedi tepeli İSTANBUL şehrine yolculuğumuza başlıyoruz. Manisa, Akhisar, Susurluk üzerinden yolda vereceğimiz gerekli molalarla birlikte ilk durağımız olan ÇAMLICA TEPESİ’ne gidiyor ve İBB Sosyal Tesisleri’nde kahvaltımızı alıyor ve boğaz’ın muhteşem manzarısını seyre dalarak fototoğraflarımızı çekiyoruz. Ardından İSTANBUL’u daha yakından tanımak için boğazın ilk köprüsü olan Boğaziçi Köprüsü’nden geçerek muhteşem bir manzara eşliğinde Avrupa Kıtası’na ulaşıyoruz. İstanbul’un tarih ve eğlence duraklarına doğru yapacağımız gezimiz için ilk olarak ORTAKÖY sahiline gidiyoruz. Bir sinagog, bir kilise ve bir caminin birbirlerine birkaç adım mesafede olduğu, kumpircileri ve hediyelik eşyacıları ile Boğaz’ın bu en canlı semtinde, kartpostalların ayrılmaz parçası meşhur tarihi ORTAKÖY CAMİİ’ ni gezebilir, bölgenin meşhur waffle ve kumpirinin tadını varabilirsiniz. Fotoğraflarımızı çektikten sonra, 19. yüzyılda Avrupa ve Osmanlı mimari stillerinin bir araya getirilmesiyle inşa edilip, Osmanlı Hanedanı’nın Topkapı Sarayı’ndan sonraki geç dönem ikametgahı olmuş, 1938’de ATA’MIZIN ebediyete uğurlandığı tarihi DOLMABAHÇE SARAYI diğer ziyaret noktamız olacak… Avrupa ve Osmanlı stillerinin karışık üslupta inşa edildiği ve dekorasyon unsurlarının tamamına yakınının orijinal yerlerinde sergilendiği İstanbul’un bu en büyük sarayının SELAMLIK bölümünü rehberimizin bilgilendirmeleri eşliğinde grup turu olarak geziyor; dünyaca ünlü Hereke Halıları’nı, sedef kakma mobilyaları’ı, tonlarca ağırlıktaki paha biçilmez kristal avizeler’i ve daha pek çok zengin dekorasyon unsurunu hayranlıkla seyrediyoruz. (Arzu eden misafirlerimiz müze kartları ile Harem bölümünü gezebilirler) Sarayın ardından rotamızı TAKSİM İSTİKLAL CADDESİ’ne çeviriyoruz. Rehberimizin yönlendirmeleri ile verilecek serbest zamanda, misafirlerimiz bölgeyi arzu ettikleri gibi keşfe çıkabilirler. TAKSİM MEYDANI’nda, bir zaman film yapımcılarının mekanı olan ünlü YEŞİLÇAM SOKAĞI, bölgenin en önemli ve en güzel binalarından olan AVRUPA PASAJI, Osmanlı döneminde ilk laik sistemde eğitim veren GALATASARAY LİSESİ ve Dünya’nın en eski metrosu olan TÜNEL göreceğiniz yerler arasında... Ayrıca İstiklal Caddesinde, Dünya’nın en meşhur müzelerinden MADAME TUSSAUDS Müzesi’ni gezebilir, ÇİÇEK PASAJI’nı görebilir, ST. ANTUAN KİLİSESİ’nin ihtişamlı görünüşüne şahit olabilir, hatta zamanını iyi değerlendirenler GALATA KULESİ’ne dahi çıkabilirsiniz. İNCI PASTANESİ’nin meşhur profiterolünü tatmayı unutmamak gerek… İstiklal Caddesi’nin 24 saat cıvıl cıvıl olan ortamında hoş vakit geçirdikten sonra, rehberimizin belirlediği saatte tekrar buluşuyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde
Konaklama: Mayi Hotel veya vb. oteller
2. Gün: İstanbul

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, PANORAMA 1453 Tarih Müzesi’ni ziyaret etmek üzere yola koyuluyoruz..TARİHİ SURLAR’ın yanından yapacağımız yürüyüşle, enine ve boyuna 360 derece panoramik özelliğiyle eşsiz bir müze olan ve İstanbul’un fethi’nin adeta içindeymişsiniz hissiyle ziyaretçileri şaşkına çeviren bu müzeyi görerek, Haliç’in en muhteşem manzarasına sahip olan tepeye, PİERRE LOTİ TEPESİ’ne geçiyoruz. Burada teleferik kullanarak tepeye çıkıyor ve Haliç manzarasının seyrine dalarak çay ve kahvelerimizi keyifle yudumluyoruz. Yine bu bölgede İstanbul’un manevi koruyucularından olan Hz. Peygamber’in de sahabelerinden olan EYÜP SULTAN TÜRBESİ yer almaktadır. Serbest zamanda isteyen misafirlerimiz türbe ziyaretini gerçekleştirebilirler. Daha sonra, ülkemizin bin bir güzellikteki tarihi ve doğal harikalarının birer modelinin bulunduğu MİNİATÜRK’ü gezmeye gidiyoruz. Kendinizi adeta tüm ülkeyi gezmiş hissi uyandıran bu nadide mekân, hem biz hem de çocuklarımız için çok ideal bir müze. Buradaki ziyaretimizin ardından EMİNÖNÜ MEYDANI’na gidiyoruz. Gerek Osmanlı gerekse Cumhuriyet döneminin ticaret merkezi olarak görülen Eminönü aynı zamanda tarihi eserleriyle de dikkat çeker. Rehberimizin bölge ile ilgili bilgilendirmeleri eşliğinde verilecek serbest zamanda YENİ CAMİİ, MISIR ÇARŞISI ve RÜSTEM PAŞA CAMİİ’ni gezebilme şansına sahip olacaksınız. İsteyen misafirlerimiz öğle yemeğini meşhur Eminönü Balıkçılarından Balık Ekmek olarak alabilirler. Ardından günün son programını gerçekleştirmek üzere turumuzu taçlandıran BOĞAZ TURU’na çıkıyoruz. İzmir Bizbize Tur misafirlerini bekleyen özel gezi teknesindeki yerlerimizi alıyor ve Eminönünden hareketle Galata Kulesi, Dolmabahçe Sarayı, Çırağan Sarayı, Ortaköy Camii, Arnavutköy, Bebek, Rumeli ve Anadolu Hisarı, Kandilli, Çengelköy, Kuzguncuk, Üsküdar, Kız Kulesi Kasırlar, Yalılar ve Köprüleri görerek müthiş bir tekne sefası ile bu harika gezimizi sonlandırıp, otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeğini otelimizde aldıktan sonra isteyen konuklarımız KUMKAPI ya da GALATA KÖPRÜSÜ’ndeki mekanlarda müzikli eğlenceye katılabilir. (ekstra)Konaklama: Mayi Hotel veya vb. oteller
3. Gün: İstanbul

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, Tarihi Yarımada - Sultanahmet bölgesine doğru yola çıkıyoruz. (Bundan sonra bütün müzeler yürüyüş mesafesinde olduğu için araca sadece dönüşte binilecektir ve uygun yürüyüş ayakkabıları, müze kartı için kimlik ve fotoğraf bulundurmanızı öneriyoruz. Müze kartlarının İstanbul’ a gelmeden çıkarılması tavsiye edilmektedir.) Önce turumuza Osmanlı Devleti’nin üç asırdan fazla yönetildiği yer olan TOPKAPI SARAYI’ gezisi ile başlıyoruz.. Saray’da misafirlerimiz Kutsal Emanetleri ziyaret edebilir, Kaşıkçı Elması ve Topkapı Hançeri’ni görebilir, Arz Odası, Revan ve Bağdat Köşkleri’ni ziyaret ederek Mecidiye Köşkü’nden müthiş boğaz manzarasını seyredebilirler. Turumuzun devamında, insanlık tarihi boyunca yapılmış olan hem mimari, hem mühendislik anlamında tek kelime ile şaheser sayılabilecek AYASOFYA ve ardından SULTANAHMET MEYDANI ve CAMİİ, HİPODROM ve üzerinde bulunan DİKİLİTAŞ, ALMAN ÇEŞMESİ gibi eserler meydanın en ilgi çekici yapılarından.... Rehberimizin bilgilendirmelerini dinledikten sonra, serbest zaman veriyoruz. Bu esnada diğer tarihi binaları görebilir ve meşhur Sultanahmet Köftetesi’nin tadına bakabilirsiniz. Turumuza Haliç kıyısında bulunan, içinde bulundurduğu koleksiyondan sahip olduğu binasına kadar son derece etkileyici olan RAHMİ KOÇ MÜZESİ ile devam ediyoruz. Klasik arabalardan, trene, saltanat vagonundan, jet uçaklarına kadar birçok objeyi içinde barındıran, mimarisi ve koleksiyonu açısından dünyanın sayılı müzelerinden biri haline gelen müzeyi geziyoruz. Ayrıca bu müze, Türkiye’ de ulaşım endüstri ve iletişim tarihine adanmış ilk önemli müzedir. 7’ den 70’ e herkesin ilgisini çekecek ve içerisinden çıkmak istemeyeceğimiz bu müze içindeki güzel kafe ve restoranlar dinlenmeniz için imkânlar sunuyor. Keyifli bir günün ardından, İSTANBUL’u hafızalarımızdan kolay kolay silinmeyecek güzel görüntüleriyle anılarımıza ekleyerek, geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yolda gerekli molalarımızı verdikten sonra, akşam geç saatlerde BALIKESİR-AKHİSAR-MANİSA üzerinden akşam geç saatlerde İZMİR’e ulaşıyor ve bir başka BİZ BİZE TUR seyahatimizde görüşmek üzere siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

NOT: Yol yoğunluğu, trafik, sis ve hava şartlarına bağlı olarak İzmir’e varış saatimiz planlanandan geç olabilir. O sebele dönüş bileti ve uçak bileti gibi planlarınızı bir sonraki güne göre yapmanızı öneriyoruz.

DAHİL OLANLAR:
Gidiş - Dönüş Ulaşım
2 Gece Konaklama
2 Sabah Kahvaltısı
2 Akşam Yemeği
Seyahat Sağlık Sigortası
Profesyonel Rehberlik

HARİÇ OLANLAR:
İlk Gün Sabah Kahvaltısı
Öğle Yemekleri
Müze Ören Yeri Ücretleri
Adalar Vapuru Geçiş Ücreti
Boğaz Turu

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#İSTANBUL KEYİF VE KÜLTÜR TURU
LOKASYON:
İstanbul (İzmir çıkışlı)
YEMEK:
2 Akşam Yemeği 2 Sabah Kahvaltısı
ULAŞIM
Otobüs   
BULUŞMA:
23:00 Fahrettin Altay Ziraat Bankası Önü
23:10 Üçyol Meydan (Pamukkale Ofis Önü)
23:20 Şirinyer (Velioğlu Ekmek Fırını Önü)
23:30 Konak YKM Önü ( Otobüs Durağı )
23:50 Alsancak Gar
00:00 Bayraklı Üst Geçit
00:10 Karşıyaka Anıt
00:20 Bostanlı İskele
00:30 Mavişehir (Mavibahçe AVM Önü)
00:50 Bornova Metro Opet Benzinlik Önü (Atmlerin yanı)
01:20 Manisa Eski Garaj
İPTAL POLİTİKASI:
İPTAL –DEVİR- DEĞİŞİKLİKLER 1-a.Tüketici,Günibirlik turlarda rezervasyonunu iptal etmek isterse son 7 gün içerisine girmeden koşulsuz iptal hakkı ve ücret iadesi hakkı bulunmaktadır. Son 7 gün içerisinde yapılan iptallerde ücret iadesi yapılmaz. tüketici, Paket turlarda(Konaklamalı) rezervasyonunu iptal etmek isterse son 7 gün içerisine girmeden koşulsuz iptal hakkı ve ücret iadesi hakkı bulunmaktadır. Son 7gün içerisinde yapılan iptallerde ücret iadesi yapılmaz. 2-Çocuk indirimleri, ebeveynlerle veya iki büyükle aynı odayı paylaştığı sürece yapılır. 3-Gezi programında belirtilen konaklama şekli dışında , yolcunun gezi esnasında ve otellerde alacağı ekstra yemek, içki, telefon görüşmeleri ve program dışı hizmetler kendisine aittir. 4-Gezi esnasında kıymetli eşya ve para kayıplarından şirketimiz sorumlu değildir. 5-Gezilerimizde ulaşım için kullanılan her türlü kara, hava ve deniz taşıtlarında meydana gelebilecek yaralanma, ölüm ve kayıplarda taşıyıcı firmaların sigortaları geçerlidir. 6-Geziye çıkmadan veya gezi esnasında meydana gelebilecek herhangi bir siyasi olay, grev, tabii afet, teknik olaylar, hava muhalefeti, taşıyıcı şirketlerin yapabileceği iptallerden, gecikmelerden dolayı acentamız sorumlu tutulamaz. Buna bağlı olarak acentamız programda, ücretlerde ve nakil araçlarında her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.. 7-Tüketici turu gezinin başlamasından 3 gün öncesine kadar istediği kişiye devredebilir. Devralan bakiye ve devir sebebiyle doğan masraflardan devreden ile beraber sorumludur. 8-Acente ,Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı geziye iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda, tüketici adına yapılmış tüm rezervasyonları gezinin başlangıç tarihinden 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz. 9-Acenta, yeterli katılımın olmaması veya gerekli gördüğü durumlarda tüketiciye bildirmek kaydı ile, ilan ettiği veya kayıt aldığı turları gezi başlangıcından 1 gün önce kısmen veya tamamen iptal edebilir. Bu durumda alınan ücret iade edilir. 10-Gezi esnasında hava ve yol koşullarına göre tur rehberi tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir. III- GENEL HÜKÜMLER 1-Tura katılan tüketicinin; her türlü gezide, 20 kg bagaj götürme ve getirme hakkı vardır. Valizlerin ve içindeki eşyaların her türlü sorumluluğu sahiplerine aittir. 2-Tüketicinin, başladığı turu hizmetin kusurlu olduğundan bahisle terk etmesi halinde, turu terk ettiğini Acente yetkilisine ve konakladığı otele sebepleri ile birlikte yazılı olarak bildirmek zorundadır. Aksi halde tüketici turu terk etmiş sayılmaz ve hizmeti alıp kullanmış addolunur. 3-Sözleşmede imzası bulunmayan ancak sözleşmeye konu geziye katılan tüketici(ler) de kendi adlarına kayıt yaptırmakla görevlendirdikleri tüketici(ler)nin bu sözleşmeyi okuyup imzalaması ile, sözleşme hükümlerini kabul ve taahhüt etmiş sayılırlar. Buna rağmen, sözleşmede bizzat imzalarının olmadığı gerekçesiyle geziye katılan tüketici(ler)'nin Acenta aleyhine ve katılmış oldukları gezi ile ilgili dava ve takipler, ve Acente’nin tüketiciye bu sözleşmede yazılı hususlar dışında bir bedel ya da tazminat ödemek zorunda kalması halinde, Acente’nin sözleşmede imzası bulunan tüketici(ler) ye ödemiş olduğu fazla miktar için rücu hakkı mahfuzdur. Bu geziye katılan tüketiciler, imzalamış olmasalar dahi, taraflar arasında geçerli olacak bu sözleşme şartlarını katalog ve ilanlar nedeni ile öğrenmiş, geziye bu sözleşme şartlarında katılmayı kabul etmişlerdir. 4-Gezilerimize evcil hayvan kabul edilmez. 5-Tur programı bu sözleşmenin ayrılmaz bir parçasıdır. 6-Acentenin Sözleşmeye Kısmen ya da tamamen uymaması hallerinde ödenecek tazminatın hesaplanmasında TURSAB İZMİR ÇİZELGESİ maddeleri uygulanır

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın