Okul Turları


Okul Turları

11.10.2023

OKUL GEZİSİ

Okul Gezileri ile öğrencilerimizin ufkunu genişletiyor ve yeni yerler keşfetmelerini sağlıyoruz. Öğrenciler, İstanbul içi ve İstanbul dışı günübirlik veya konaklama gerçekleşen turlar ile kendi coğrafyasını görerek ve gezerek tanıma imkanı buluyor. Yeni yerler görüp keşfetmenin tadını çıkarırken daha sosyal ve daha aktif gençler olma yolunda ilerliyor.

Gezi programları için gerekli olan tüm izinleri sağlamanın yanı sıra, öğretmenlerin yükünü azaltıp, öğrencilerin zihin tatillerini yapmasını sağlıyoruz. Bu husus okul turlarından bizi vazgeçilmez yapıyor ve ilkokul, ortaokul, lise düzeyindeki öğrenciler Türkiye'yi Bizbize Tur ile gezerek öğreniyor. Bu sayade daha aktif bireyler olmalarını sağlıyoruz.

Şehir içi, şehir dışı günübirlik ve konaklamalı turlardan dilediğinizi seçebilir yada istekleriniz doğrultusunda bölge ve program tercih edebilirsiniz. Turları şehir içi günübirlik, şehir dışı günübirlik ve konaklamalı olarak üç farklı başlık altında detaylandırıyoruz. Aşağıda detaylarını inceleyebilirsiniz.

Şehir İçi Günübirlik Okul Gezileri

Şehir içi Günübirlik Okul Gezileri, İstanbul içinde tam gün veya yarım gün olabilecek şekilde düzenlenmektedir. Genel olarak bu turlarda İzmir’in kültürel değerlerini görüp öğrenirken, isterseniz Metropol şehrin öğrenciler için hazırlanmış eğlence merkezlerinde, öğrencilerin deşarj olmasını sağlayabilirsiniz.

Şehir Dışı Günübirlik Okul Gezileri

Günübirlik Okul Gezilerinde en popüler bölgeler, Kapadokya, Ankara, İstanbul, Bursa-İznik, Çanakkale,Denizli,Eskişehir, Kartepe, Maşukiye-Sapanca, Uludağ, Ilgaz Kartepe'tir. Günübirlik turlarda yol mesafesinin 700 km'yi geçmesi turun verimliliği açısından önerilmemektedir. Bu doğrultuda gezmek ve görmek istediğiniz farklı bölgelerde tercih edebilirsiniz. Öğrencilerimiz yoğun çalışma tempolarına bir gün ara verip, zihinlerini dinlendiriyor ve daha aktif öğrenciler olma yolunda ilerliyorlar.

Konaklamalı Okul Gezileri

Konaklamalı Okul Gezileri için en çok tercih edilen bölgeler, Ankara- Kuşadası - Pamukkale, Bursa - Uludağ, Kapadokya, Çanakkale - Assos - Truva, Konya, Safranbolu - Amasra, Karadeniz, Gap, Antalya, İstanbul turlarıdır. İsterseniz çok tercih edilen programlardan birini seçebilirsiniz veya tarafınıza farklı bölge ve programlar sunulabilmektedir. Konaklamalı turlarımızda öğrencilerimizin motivasyonu için geziler ve eğitim kampları da düzenlenmektedir. Turlarımızda gerekli tüm belgeler sağlanmaktadır ve konaklamalı turlarımızda öğrencilerimizin seyahat sigortaları mutlaka yapılmaktadır.

Okul Gezisi Nasıl Düzenlenir?

Okul gezisi yapma kararı alan kurum öncelikle turun gerçekleştirileceği öğrenci yaşlarına uygun programlar arasından seçimini yapmaktadır. Bu seçim bizim hazırladığımız örnek tur programları olabilir veya istediğiniz bölge ve özelliklerde farkı tur programları olabilir. Bu turları oluştururken bölge kararının ardından, dahil olacak hizmetler belirlenir. Bu program üzerinden en uygun fiyat çalışması yapılır ve kuruma sunulur. Onayın ardından kurum ve acentamız ile okul turları çerçeve sözleşmesi yapılır. Kurum sayısını tamamladığında bir çoğunun tarafımızdan hazırlanacak belgeler ile tur izni için başvurur. İzinin çıkmasıyla birlikte belirlenen tarihte turumuz gerçekleşir.

Okul Gezisi İçin Gerekli Belgeler Listesi

1. Çerçeve Sözleşmesi. (Acentamız tarafından detayları ile birlikte hazırlanıp tarafınıza sunulacaktır)

2. Acentaya ait Kültür Turizm Bakanlığı tarafından verilen “İşletme Belgesi”nin onaylı sureti.

3. Acentanın faal seyahat firması olduğunu gösteren belge.

4. Tur rehber/rehberlerine ait profesyonel rehber kimlik kartının onaylı sureti ve sözleşmesi.

5. Araç sürücüsünün/sürücülerinin “Sürücü Belgesi” ile “Mesleki Yeterlik Belgesi (SRC2”nin yüklenici tarafından onaylı suretleri.

6. Şehir dışı geziler için araç/araçların D2 Yetki Belgesi. (Şehir içi geziler için Y (Yeterlilik) belgesi yeterli olacaktır.)

7. Araç/araçların ruhsat suretleri.

8. Araçların “Trafik sigorta poliçesi”, “Karayolu Yolcu Taşımacılığı Zorunlu Koltuk Ferdi Kaza Sigorta Poliçesi” ve “Karayolu Mali Sorumluluk Sigorta Poliçesi”nin birer sureti.

9. Araç/Araçlar kiralık ise kiralama sözleşme sureti.

10. Gezi planı ve T.C. kimlik numaralarının da yazıldığı liste.

Okul Gezisi Tavsiyeleri Nelerdir?

Okul Gezileri, şehir içi günübirlik, sehir dışı günübirlik ve konaklamalı olarak gerçekleştirilebilir. Bu çeşitlerde gidilecebilecek turları, genel tur detayları bölümünden veya hemen yukarıda kendi ana başlıklarından inceleyebilirsiniz. BizbizeTurizm olarak Okul Gezileri' nde memnuniyet garantisi sunmaktayız. Daha detaylı bilgi için bizim ile irtibata geçebilirsiniz.

Okul Gezilerinde Öğretmen Eşlik Etmeli midir?

Tüm Okul Turlarımızda öğretmen katılımını zorunlu tutuyoruz. Fakat öğretmenlerimizin yorulmaması adına profesyonel tur liderlerimiz turlara eşlik ediyor ve öğrencilerimiz ile birebir ilgileniyor.

Okul Gezilerinde Kokartlı Rehber Bulunduruluyor mu?

Okul Gezileri dahil tüm turlarımızda rehber bulunduruyoruz ve aynı zamanda yasal zorunluluktur.

Okul Gezilerinde Öğrencilere Sigorta Yapılıyor mu?

Tüm konaklamalı turlarımızda öğrencilerimize seyahat sigortası yapılmaktadır. Bunun yanı sıra araçlarımızda da tüm gerekli sigortalar mevcuttur, M.E.B' ten izni esnasında tamamı sunulmaktadır.

Okul Gezileri İçin İzin Nasıl Alınır?

Okul Gezisi izni almak için Bizbize Turizm olarak gerekli tüm belgelere sahip firmayız. Turun onaylanmasının ardından bu belgeler tarafınıza sunulacaktır ve bu belgeler ile çok kolay izin alabilirsiniz.