BENELUX PARİS & BRUGGE & COLMAR AMSTERDAM TURU

BİLGİ
İSTEYİNİZ

8 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.BENELUX PARİS & BRUGGE & COLMAR
AMSTERDAM TURU

Paris - Basel - Mulhouse - Colmar - Strazburg - Lüksemburg - Brüksel - Brugge - Rotterdam - Lahey
Amsterdam - Zaanse Schans - Giethoorn - Marken - Volendam

UÇUŞ BİLGİLERİMİZ : SUNEXPRESS HAVAYOLLARI İLE

İZMİR-PARİS DİREKT UÇUŞ 10:30
AMSTERDAM-İZMİR DİREKT UÇUŞ 19:50

8 GÜN 7 GECE | 7 GECE KAHVALTI DAHİL KONAKLAMA

✓ 2 Gece PARİS Konaklama
✓ 1 Gece MULHOUSE Konaklama
✓ 1 Gece LUXEMBURG Konaklama
✓ 1 Gece ROTTERDAM Konaklama
✓ 2 Gece AMSTERDAM Konaklama


KUZEYİN VENEDİK’İ OLARAK ANILAN BRUGGE’Ü GEZME AYRICALIĞI..
SEİNE NEHRİ GEZİSİ ve PARİS –EYFEL KULESİ GİRİŞİ(2.KAT) FİYATA DAHİL !
ROTTERDAM - LAHEY(GRAND HOLLAND) GEZİLERİ FİYATA DAHİL !
AMSTERDAM KASABALARI ve KANAL TURU FİYATA DAHİL !
COLMAR-MÜLHOUSE TURLARI FİYATA DAHİL !

TUR TARİHLERİ 2024 :
1.TUR: 28 TEMMUZ-4 AĞUSTOS 2.TUR: 22-29 EYLÜL

Tüm turlarımızda kademeli fiyat değişikliği uygulanabilmektedir. Kademeli kontenjan doldukça fiyatlar artış gösterebilir.

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: İZMİR - PARİS DİREKT UÇUŞ

Sabah İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde saat 08:10’da Sun Express kontuarı önünde rehberimizle buluşuyoruz. Gerekli check-in ve bagaj işlemlerimizi tamamladıktan sonra, SUN EXPRESS Hava Yollarına ait aktarmasız uçuşu ile saat 10:30’da FRANSA Paris’e hareket ediyoruz. Yerel saat ile 13:20’deki varışımızın ardından, bagajlarımızı alıp pasaport ve gümrük işlemlerimizi tamamlayarak, bizi bekleyen aracımıza yerleşiyor ve rehberimizin başkent Paris hakkında yapacağı tanıtıcı anlatımlar eşliğinde, Neoklasik mimarisiyle dünyaca ünlü sanat eserlerine, müzelere ev sahipliği yapan romantizm ve aşk şehri Paris şehir turumuza Seine Nehri üzerinden tekneyle yapacağımız gezintiyle başlıyoruz. (Fiyata dahil) Nehrin üzerine kurulu muhteşem köprülerin altından geçerken PARİS’in dikkat çekici tarihi binalarını, Ill de le Cidde (Cité Adası), adanın üzerinde bulunan ve geçtiğimiz dönemde hiç beklenmedik bir yangın faciasıyla yanan ve Meryem Ana’ya ithaf olunan dünyaca ünlü Notre Dame Katedralini, Adliye Sarayını, Conciergerie Hapishanesini, Belediye Sarayını, Modern Sanatlar Müzesi ve Louvres Sarayını panoramik olarak görüyoruz. Keyifli tekne gezintimizin ardından, Paris şehir merkezinde serbest zaman veriyoruz. Rehberimiz ile yeniden buluşana dek dilediğinizce bu romantik kenti gezebilir, cafelerinde ve mağazalarında vakit geçirebilirsiniz. Güzel bir günün bitiminde otelimize geçiyoruz. Konaklama Paris’teki otelimizde.

2. Gün: PARİS

Paris’teki ikinci günümüzde, sabah kahvaltımızı otelimizde alarak zamanımızı dolu dolu geçireceğimiz kenti keşfetmeye devam ediyoruz. Paris şehir turumuza dünyanın en çok ziyaret edilen şehirlerinden PARİS’in olduğu kadar FRANSA’nın da sembolü olan Eiffel Kulesine gidiyoruz. Bu görkemli kulenin 2.katına çıkıyor ve muhteşem manzarayı fotoğrafladıktan sonra şehir turumuza, Sorbonne Üniversitesinin ve hemen önündeki meydanda görebileceğimiz ve orjinali Roma’da bulunan dünyaca ünlü bilim adamı ve sanatçıların mezarlarının bulunduğu Pantheon Anıtını (J.J Rousseau, Madame Cury, Voltaire vb.) görerek devam ediyoruz. Daha sonra, Luxembourg Sarayı, Napolyon’un mezarı (Hotel İnvalides), Opera Meydanı, Alexander Köprüsü, Saint Michel Mahallesi, Amerikan Kilisesi, Millet Meclisi, Orsay Müzesi, Champs-Elysees’ye geçerek Trocadero meydanını, Arc de Triumph’de Zafer Takı’nı rehberimizin anlatımlarıyla panoramik olarak görerek, halen bohem yaşamın devam ettiği “Ressamlar Tepesi” adıyla bilinen Montmartre bölgesine ulaşıyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile birlikte Füniküler’i kullanarak (Fiyata Dahil!) Ressamlar tepesine çıkıyor ve Sacre Coeur Bazilikasını görüyoruz. Ressamlar Meydanı’nda portrenizi yaptırmak ve fotoğraf çekimleri takiben, Paris’in ünlü yemeklerini ya da lezzetli kreplerini tadabileceğiniz şirin restoranlarında yemek molası veriyoruz. Ardından Paris merkeze geçiyor ve burada da vereceğimiz serbest zamanda aşk şehri Paris’in büyüleyici atmosferi ile sevgililer gününün keyfini çıkarıyoruz. Rehberimizin belirlediği saatte buluşarak tekrar Paris’teki otelimize geçiyoruz. Konaklama Paris’teki otelimizde.

3. Gün: BASEL - MULHOUSE

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Ren nehrinin ikiye ayırdığı, Zürih ve Cenevre’den sonraki en büyük İsviçre şehri Basel’e ulaşıyor ve gezmeye başlıyoruz. Ana Meydan Marktplatz, 15. Yüzyılda ticari malların FRANSA’dan girişi için kullanılan Basel Spalentor (Basel Kapısı), Basel Münster (Katedral), Ren Nehri üzerindeki Üç Ülke Köprüsü(Basel Orta Köprü), Kannenfeld Parkı ve parlak kırmızı rengiyle diğer binalardan kolayca ayırt edilebilen Basel Rathaus (Belediye Binası) görebileceğimiz yerler arasındadır. Şehir merkezinde alacağımız serbest zamanın ardından rehberimizin belirlediği saatte buluşuyor ve Mülhouse'ta bulunan otelimize yerleşiyoruz.

4. Gün: COLMAR - STRAZBURG - LUXEMBURG

Sabah otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra ALSACE bölgesindeki kuruluşu 9. Yüzyıla kadar uzanan dünyaca ünlü Şarap yolunun başkenti olarak bilinen şirin bir Ortaçağ kasabası olan COLMAR’a hareket ediyoruz. Rengarenk ahşap evleri yanı sıra kanalları, Arnavut kaldırımlı sokakları ile fotoğraf meraklılarının ilgisini çekecek olan kasabadaki yürüyüş turumuza, Amerika’daki ünlü Özgürlük heykelinin tasarımcısı Bartholdi’nin Colmar doğumlu olmasından dolayı bir kopyası da burada bulunan Özgürlük Anıtını görerek başlıyoruz. Kafalar Evi (La Maison des Tetes), Pfister Evi (Maison Pfister), Unterlinden Müzesi, Bartholdi Müzesi ve Dominik Kilisesi rehberimizin anlatımları eşliğinde göreceğimiz yerler arasındadır. Yürüyüş turumuzu bitirdikten sonra, Fransa'nın Alsace bölgesinin başkenti Strazburg'a hareket ediyoruz. Muhteşem mimarı yapısı ile Notre Dame Katedrali’ni görüyoruz, yürüyüş turumuzda Kammerzell Evi, Gutenberg Meydanı göreceğimiz yerler arasındadır. Strasbourg’un en güzel semti Petite France (Küçük Fransa), Rohan Sarayı, Avrupa Parlamentosu, üstü kapalı köprü, Derici Semti, 1870-1918 yılları arasında inşa edilen Alman Semti, Avrupa Konseyi ve İnsan Hakları Mahkemesi binaları göreceğimiz yerler arasındadır. Serbest zaman sonrası Lüksemburg'a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Notre Dame Katedrali, Dükler Sarayı, Belediye Binası ve Anayasa Meydanı görülecek yerler arasındadır. Konaklamamız Lüksemburg'ta otelimizde.

5. Gün: BRÜKSEL - BRUGGE - ROTTERDAM

Otelde alacağımız kahvaltının ardından BELÇİKA’nın ve Avrupa Birliği’nin başkenti Brüksel şehrine hareket ediyoruz. Günümüze tarihiyle, festivalleriyle ve çikolatalarıyla ünlü Brüksel şehir turumuza başlıyoruz. Brüksel şehri güzergahımızda Belçika Merkez Bankası, Brüksel Katedrali, St. Huberts Galerisi, Manne Ken Pis Heykeli göreceğimiz yerler arasındadır. Brüksel Büyük Meydan (Grand Platz)’ında vereceğimiz serbest zamanın ardından belirtilen saatte rehberimizle buluştuktan sonra, tarihi dokusu ile Orta Çağ mimarisini günümüze kadar tüm güzelliği ile taşımış, kendinizi masallarda hissedeceğiniz bir diğer aşıklar şehri Brugge’a doğru yola çıkıyoruz. Suyun içinde yer alan evleri ve kanallardan oluşan caddeleri sayesinde “Belçika’nın Venedik’i” olarak anılan ve II. Dünya Savaşı sırasında şans eseri zarar görmeyen şehrin tarihi yapısı, orta çağ mimarisi günümüze kadar bütünlüğünü koruyabilmiştir. Şehre varışımızın ardından Jan Breydel ve Pieter de Coninck’in de heykellerinin bulunduğu Grote Markt, Burg Meydanı, Begijnhof, Lonca Binaları, Kutsal Kan Kilisesi, 1999 yılında UNESCO Dünya Mirasları Listesine dahil edilen Belfry Çan Kulesi ve Belediye Sarayı görerek, rehberimizin bilgilendirmeleri eşliğinde bol bol fotoğraf çekme şansına sahip oluyorsunuz. Burada alacağımız serbest zaman molamızın ardından belirlenen saatte buluşarak Hollanda’nın ikinci büyük şehri olan Rotterdam’a geçiyoruz. Avrupa’nın en büyük limanı olan Rotterdam’da Euromas Kulesi, Eski Liman bölgesi, Erasmus ve William köprüsü ve Kübik evler görülecek yerler arasındadır. Turumuzu tamamladıktan sonra konaklama Rotterdam'da otelimizde.

6. Gün: DELFT - LAHEY - AMSTERDAM

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Delft’e hareket ediyoruz. Kanalları, büyük oranda korunmuş eski yapıları ve Mavi boyayla işlenmiş porselenleriyle ünlü bu şehirde yapacağımız turumuzun ardından Lahey’e (Den Haag) geçiyoruz. Nüfus yoğunluğu bakımından Hollanda’nın 3.büyük şehri olanda Lahey’de Hollanda Krallığı hükümeti, bakanlıklar, parlamento, Hollanda Yüksek Mahkemesi ve Hollanda Devlet Konseyi bulunmaktadır. Bir nevi gizli başkent olan bu güzel şehri gezdikten sonra Amsterdam'a hareket ediyoruz. Kanallar Turumuzu (fiyata dahil) yapmak üzere Limana geçiyoruz. “Kuzeyin Venedik’i” olarak adlandırılan Amsterdam Kanallar bölgesinde şehrin tüm güzelliklerini Kanallardan gözlemleyerek gezebileceğimiz turumuza çıkıyoruz. Unesco Dünya Mirası arasına girmeye hak kazanmış asırlık kanalda gezimizi tekne ile gerçekleştirirken çok güzel fotoğraflar çekme fırsatınız olacak. Westerkerk, Merkez Tren İstasyonu, kentin tarihi binalarını göreceğimiz ve halkın yaşam tarzını gözlemleyebileceğimiz kanal turumuzun bitiminde konaklamak üzere otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Amsterdam'da otelimizde.

7. Gün: ZAANSE SCHANS - GİETHOORN

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından katılmak isteyen misafirlerimiz ile birlikte fiyata dahil Zaanse Schans & Giethoorn turumuza başlıyoruz. ‘Hollanda'nın Venedik'i olarak da anılan araba kullanmanın yasak olduğu gürültüsüz Dünyanın en güzel köylerinden, UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan Giethoorn için yola çıkıyoruz. Masal kitaplarındaki gibi aralarına yemyeşil ağaçlar, rengârenk çiçekler serpiştirilmiş, yaklaşık 180 civarında köprünün yer aldığı Giethoorn da sizleri botlarla kanal turu yapmak, ördekleri beslemek, hobbit evleri arasında gezinmek, dar sokaklarda kaybolmak ve parklarda sere serpe dinlenmek, huzur verici atmosferi yaşamak için serbest bırakıyoruz. Serbest zaman sonrası ahşap evleri ve yel değirmenleri ile ünlü, Zaanse Schans turumuza başlıyoruz. Koruma altına alınmış 13 adet aktif yel değirmeni ve 35 adet tarihi evden oluşan adeta bir açık hava müzesi Zaanse Schans gezimiz sonrası Amsterdam'a dönüyor ve serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin belirlediği saatte buluşuyor ve konaklamak üzere Amsterdam'daki otelimize gidiyoruz.

8. Gün: MARKEN - VOLENDAM - AMSTERDAM - İZMİR

Otelimizde alacağımız kahvatımızın ardından çıkış işlemlerimizi tamamlıyor ve son günümüzde fiyata dahil Marken – Volendam turuna başlıyoruz. İlk olarak dar yolları, pencereleri çiçeklerle süslü rengârenk evleri, düzenli bahçeleri ve evlerin önünden geçen küçük kanalları, en önemli simgeleri tahta ayakkabılarıyla gerçek bir masal diyarı Marken’i geziyoruz. Daha sonra sadece 20 dakika uzaklıkta denizdeki yelkenlileri, deniz kenarında çiçeklerle süslenmiş geleneksel Flemenk mimarisinde yapılmış ahşap evleri, sahil boyunca sıralı kafe ve hediyelik eşya dükkanları, Picasso ve Renoir gibi ünlü ressamların bir süre yaşadığı adı “doldurulmuş baraj” anlamına gelmekte olan peynirle ilgili her şeyi bulabileceğiniz şirin Volendam kasabası ile turumuzu tamamlayarak Amsterdam Havaalanına geçiyoruz. 19:50 de kalkacak SunExpress Havayollarına ait Amsterdam-İzmir direkt uçuşu ile İzmir'e varıyoruz. Bir sonraki Bizbize tur turunda tekrar buluşmak dileğimizle vedalaşıyoruz.

EK BİLGİLER

UÇUŞ BİLGİLERİ:

28 Temmuz 2024 Pazar İZMİR-PARİS 10:30 4 Ağustos 2024 Pazar AMSTERDAM-İZMİR 19:50

22 Eylül 2024 Pazar İZMİR-PARİS 10:30 29 Eylül 2024 Pazar AMSTERDAM-İZMİR 19:50

BİLGİLENDİRME:

1) Uçaklı turlarda kimlik ibraz ederek rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz. Rezervasyon sonrası tarafınıza tur evrağı gönderilir ve kontrol etmenizi tavsiye ederiz. Uçaklı turlarda isim soyisim TC kimlik no gibi kişisel bilgilerin yanlış olmasından kaynaklı iptallerde Bellima Tur sorumlu değildir.

2) Uçak saatleri belirtilen havayolu firmasından alınmış olup olası rotar, saat değişiklikleri ya da iptallerden Bellima Tur sorumlu değildir.

3) Hava şartlarından, uçak saat değişikliklerinden ya da mücbir sebeplerden dolayı gerçekleştirilemeyen turlardan ya da programda yapılacak değişikliklerden Bellima Tur sorumlu değildir.

Ek Bilgiler/Sözleşme Madde 20- En son yayınlanan sirkü, bir öncekini geçersiz kılar. En son güncel sirkü 27.12.2023
DAHİL OLANLAR:
SUN EXPRESS tarifeli seferi ile İZMİR-PARİS/AMSTERDAM-İZMİR AKTARMASIZ Gidiş-Dönüş Uçak biletleri
Programda Dahil olarak belirtilen Tüm Şehir ve Kültür Turları
Tur Boyunca Otobüs Yolculukları
Eyfel Kulesi 2. Kat Giriş Ücreti
Paris Seine (Sen) Nehri Turu
Montmartre (Ressamlar Tepesi) Gezisi ve Fünikiler Çıkışı
Amsterdam Kanal Turu
Fransa’da 3 gece oda kahvaltı konaklama
Lüxemburg'da 1 gece oda kahvaltı konaklama
Hollanda’da 3 gece oda kahvaltı konaklama
Rehberlik Hizmetleri
Ülke - Şehir Giriş, Turist Konaklama Vergileri ve Alan Vergileri
Gümrük Vergileri
Tüm Otoban, Otopark ve Check-Point Ücretleri
Zorunlu Mesleki Seyahat Sigortası

HARİÇ OLANLAR:
Müze, Ören Yerleri ve Saray Girişleri
Dahil olarak Belirtilmeyen Tekne Turları vb.
Öğle ve Akşam Yemekleri
Her türlü kişisel harcamalar, otel ekstraları
Şoför bahşişleri
Özel Seyahat Sağlık ve Güvence Sigortası 25 € , 65 Yaş üstü yolculardan 35 € alınır.
Yurtdışı çıkış harcı (Şahsi olarak ilgili bankalara yatırılır)
Vize ve Servis Hizmeti Ücreti (Yeşil Pasaporta Vize Gerekmemektedir)

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#BENELUX PARİS & BRUGGE & COLMAR AMSTERDA
LOKASYON:
Paris (İzmir çıkışlı)
BULUŞMA:
adnan menderes havalimanı
İPTAL POLİTİKASI:
İPTAL –DEVİR- DEĞİŞİKLİKLER 1-a.Tüketici,Günibirlik turlarda rezervasyonunu iptal etmek isterse son 7 gün içerisine girmeden koşulsuz iptal hakkı ve ücret iadesi hakkı bulunmaktadır. Son 7 gün içerisinde yapılan iptallerde ücret iadesi yapılmaz. tüketici, Paket turlarda(Konaklamalı) rezervasyonunu iptal etmek isterse son 7 gün içerisine girmeden koşulsuz iptal hakkı ve ücret iadesi hakkı bulunmaktadır. Son 7gün içerisinde yapılan iptallerde ücret iadesi yapılmaz. 2-Çocuk indirimleri, ebeveynlerle veya iki büyükle aynı odayı paylaştığı sürece yapılır. 3-Gezi programında belirtilen konaklama şekli dışında , yolcunun gezi esnasında ve otellerde alacağı ekstra yemek, içki, telefon görüşmeleri ve program dışı hizmetler kendisine aittir. 4-Gezi esnasında kıymetli eşya ve para kayıplarından şirketimiz sorumlu değildir. 5-Gezilerimizde ulaşım için kullanılan her türlü kara, hava ve deniz taşıtlarında meydana gelebilecek yaralanma, ölüm ve kayıplarda taşıyıcı firmaların sigortaları geçerlidir. 6-Geziye çıkmadan veya gezi esnasında meydana gelebilecek herhangi bir siyasi olay, grev, tabii afet, teknik olaylar, hava muhalefeti, taşıyıcı şirketlerin yapabileceği iptallerden, gecikmelerden dolayı acentamız sorumlu tutulamaz. Buna bağlı olarak acentamız programda, ücretlerde ve nakil araçlarında her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.. 7-Tüketici turu gezinin başlamasından 3 gün öncesine kadar istediği kişiye devredebilir. Devralan bakiye ve devir sebebiyle doğan masraflardan devreden ile beraber sorumludur. 8-Acente ,Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı geziye iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda, tüketici adına yapılmış tüm rezervasyonları gezinin başlangıç tarihinden 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz. 9-Acenta, yeterli katılımın olmaması veya gerekli gördüğü durumlarda tüketiciye bildirmek kaydı ile, ilan ettiği veya kayıt aldığı turları gezi başlangıcından 1 gün önce kısmen veya tamamen iptal edebilir. Bu durumda alınan ücret iade edilir. 10-Gezi esnasında hava ve yol koşullarına göre tur rehberi tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir. III- GENEL HÜKÜMLER 1-Tura katılan tüketicinin; her türlü gezide, 20 kg bagaj götürme ve getirme hakkı vardır. Valizlerin ve içindeki eşyaların her türlü sorumluluğu sahiplerine aittir. 2-Tüketicinin, başladığı turu hizmetin kusurlu olduğundan bahisle terk etmesi halinde, turu terk ettiğini Acente yetkilisine ve konakladığı otele sebepleri ile birlikte yazılı olarak bildirmek zorundadır. Aksi halde tüketici turu terk etmiş sayılmaz ve hizmeti alıp kullanmış addolunur. 3-Sözleşmede imzası bulunmayan ancak sözleşmeye konu geziye katılan tüketici(ler) de kendi adlarına kayıt yaptırmakla görevlendirdikleri tüketici(ler)nin bu sözleşmeyi okuyup imzalaması ile, sözleşme hükümlerini kabul ve taahhüt etmiş sayılırlar. Buna rağmen, sözleşmede bizzat imzalarının olmadığı gerekçesiyle geziye katılan tüketici(ler)'nin Acenta aleyhine ve katılmış oldukları gezi ile ilgili dava ve takipler, ve Acente’nin tüketiciye bu sözleşmede yazılı hususlar dışında bir bedel ya da tazminat ödemek zorunda kalması halinde, Acente’nin sözleşmede imzası bulunan tüketici(ler) ye ödemiş olduğu fazla miktar için rücu hakkı mahfuzdur. Bu geziye katılan tüketiciler, imzalamış olmasalar dahi, taraflar arasında geçerli olacak bu sözleşme şartlarını katalog ve ilanlar nedeni ile öğrenmiş, geziye bu sözleşme şartlarında katılmayı kabul etmişlerdir. 4-Gezilerimize evcil hayvan kabul edilmez. 5-Tur programı bu sözleşmenin ayrılmaz bir parçasıdır. 6-Acentenin Sözleşmeye Kısmen ya da tamamen uymaması hallerinde ödenecek tazminatın hesaplanmasında TURSAB İZMİR ÇİZELGESİ maddeleri uygulanır

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın