10 Kasım Özel Atatürkü Anma Selanik Turu

 10 Kasım Özel Atatürkü Anma Selanik Turu 10 Kasım Özel Atatürkü Anma Selanik Turu 10 Kasım Özel Atatürkü Anma Selanik Turu 10 Kasım Özel Atatürkü Anma Selanik Turu 10 Kasım Özel Atatürkü Anma Selanik Turu 10 Kasım Özel Atatürkü Anma Selanik Turu 10 Kasım Özel Atatürkü Anma Selanik Turu 10 Kasım Özel Atatürkü Anma Selanik Turu 10 Kasım Özel Atatürkü Anma Selanik Turu 10 Kasım Özel Atatürkü Anma Selanik Turu

  • PORTO LAGOS
  • ALYSTRATİ MAĞARASI
  • DEDEAĞAÇ
  • SEREZ
10 Kasım Ata'mızı Doğduğu Evinde Anıyoruz!

SELANİK KAVALA VE PORTO LAGOS TURU

10 Kasım Ata'mızı Doğduğu Evinde Anıyoruz!

7-10 KASIM

PORTO LAGOS - ALYSTRATİ MAĞARASI - SEREZ - DRAMA - DEDEAĞAÇ

YEŞİL PASAPORT VİZESİZ

Ekstra Şehir Turu Yok! Tüm Şehir Turları Fiyata Dâhil
3 GÜN 3 GECE 2 GECE SELANİK 4* OTEL KONAKLAMASI
Otelde Akşam 1 Yemeği Dahil!
Yemekli Yunan Tavernasına Katılma İmkanı

7-10 KASIM 2024 (3 Gün 3 Gece)

ARAÇ KALKIŞ SAATLERİ VE DURAKLAR:
16:00 Fahrettin Altay Ziraat Bankası Önü
16:30 Üçyol Pamukkale Yazıhanesi Önü
17:00 Bornova Metro Opet Benzinlik
17:30 Karşıyaka Anıt
17:45 Bostanlı İskele
18:00 Mavişehir Hilltown Önü


TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: Çanakkale - İpsala Sınır Kapısı

Belirtilen durak ve saatlerde değerli misafirlerimiz ile aracımızdaki yerlerimizi aldıktan sonra İzmir - Çanakkale - Gelibolu - Keşan üzerinden İpsala Sınır Kapısına ulaşıyoruz. Gerekli pasaport kontrollerimiz sonrasında yolculuğumuza devam ediyoruz.

Programımıza yol güzergahı üzerinden katılım sağlamak isteyen misafirlerimiz acentemiz ile iletişime geçebilirsiniz.

2. Gün: KAVALA - PORTO LAGOS - SELANİK

Sabah saatlerinde ilk durağımız Kavala oluyor. Kahvaltı ve kurabiye alışverişi molamızın ardından Rehberimiz eşliğinde "Su Kemerleri, Liman, Kale, 19.yy Neo Klasik yapılar, Acropolis, Deniz Feneri, Ag.Nicholas, Kavalalı Mehmet Ali Paşa imarethanesi ve heykelinin" görülmesinin ardından Kuzey Yunanistan’ın yeni trend olan ziyaret noktalarından Porto Lagos’a ulaşıyoruz. Bugün lagün niteliğinde olan, zengin flora ve faunası ile koruma altında bulunan, Yunanistan’ın dördüncü büyük gölü olan Vistonida Gölü ile Ege Denizi arasındaki dar kıstaktaki iki adacık üzerine kurulu ve görselliği ile ünlü, tarihi Aziz Nikola Manastırını ziyaret ediyoruz. Ziyaretimizi takiben Selanik'e varıyoruz. Selanik şehir turumuz da "Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Osmanlı ve Bizans eserleri, Yunanistan'ın en büyük katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Büyük İskender Heykeli, E.Venezelo - P.Konstantin heykelleri, Aristoteles, Elefterios meydanları" görülecek yerler arasındadır. Ziyaretimizi takiben kente hâkim bir tepe üzerine kurulmuş olan Bizans Kalesini göreceğimiz ve panoramik olarak kenti seyredeceğimiz Ano Poli (Yukarı Şehir) bölgesine gidiyoruz. Osmanlı döneminde “Bayır” adını taşıyan mahallede Eski Türk Evleri arasında keyifli yürüyüşler yaparak, fotoğraf kareleri ile kentin tarihine tanıklık edeceğiz. Selanik Sancakbeyi İshak Paşa tarafından 1484 yılında yaptırılan Alaca İmaret Camii ve Selanik’in koruyucu azizi olan Aziz Dimitri adına inşa edilen Aziz Dimitri Kilisesini ziyaret ediyor ve kent merkezindeki Roma Agorasını gözlemleyerek, turumuzu tamamlıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. Gün: DRAMA - ALYSTRATİ MAĞARASI - SEREZ - SELANİK

Sabah otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra Osmanlı Döneminde Selanik Vilayetinin 3. Sancağı olan ve hakkında türküler söylenen Drama'ya varıyoruz. Osmanlı dönemi yapılarından olan tarihi Drama Tren İstasyonunu görüyor, panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Rehberimizin anlatımları eşliğinde Hıristiyanlığın önemli azizelerinden olan ve şehrin koruyucusu kabul edilen Azize Barbara’nın adını taşıyan Su Kaynaklarına geliyoruz. Osmanlı dönemi yapılarından olan, mübadele sonrasında kiliseye çevrilen ve halen de kilise olarak faaliyet gösteren Beyazıt Camii ziyaret ederek devam edeceğimiz turumuzda sıradaki durağımız, modern mağazalar ve kafelerle süslü kent merkezinde gezinti, alışveriş ve öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Ardından Drama’dan ayrılıyor ve Serez yönünde ilerliyoruz. Serez yolu üzerinde bulunan ve oluşumu 2 milyon yıl olarak hesaplanan, 25.000 m2’lik alanı, 3 km uzunluğu ile Dünyanın en büyük nehir mağarası olan ve sarkıt ve dikitleriyle ünlü Alystrati Mağarasını ziyaret ediyoruz. Ziyaretimizi bitiminde Serez’e ulaşıyor, Osmanlı dönemi eserleri olan Vilayet binasını ve Zincirli Camii görerek otobüs ile yapacağımız kısa şehir turumuzun ardından şehir merkezinde gezinti ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimizle kumaş çeşitliliği zenginliğiyle çevre illerde de ünlenmiş olan ve bugün Arkeoloji Müzesi olarak faaliyet gösteren Çandarlı İbrahim Paşa Bedestenini serbest olarak ziyaret ediyoruz. Yunan Merkez Bankasının neo-klasik binasından başlayarak çeşitli fotoğraf kareleri yakalayabileceğimiz kent meydanındaki molamızın ardından Serez’den ayrılarak, Selanik’e dönüyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile TAVERNAYA katılmak üzere hazırlanmak için serbest zaman veriyoruz. Yemekli-Limitli İçkili Taverna Eğlencesine katılıyoruz. (Ekstra) Geceleme otelimizde.

4. Gün: 10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA TÖRENLERİ - DEDEAĞAÇ - İZMİR

Sabah saatlerinde kahvaltımızı aldıktan sonra 10 Kasım 1938'de hayata gözlerini kapatan Büyük Şef, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü anmak için her sene Selanik'teki evinde düzenlenen törene katılmak üzere Atatürk Evi'ne doğru hareket ediyoruz. Tören sonrası rehberimizin eşliğinde Atamızın doğduğu ve çocukluk yıllarını geçirdiği, bugün Türk Konsolosluğu olan Atatürk’ün Evini geziyoruz. Duygusal anlar yaşayacağımız ziyaretimiz sonrası Dedeağaç'a hareket ediyoruz. Yunanistan’ın Evros (Meriç) Vilayetinin bu en büyük ve modern sahil şehrinde öğle yemeği, gezinti ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Ardından Kipi sınır kapısına doğru Türkiye’ye giriş yapmak üzere devam ediyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerimizin ardından freeshop alışverişlerimizi tamamlayıp İpsala sınır kapısından ülkemize giriş yapıyoruz. Muhteşem bir turun ardından gece saatlerinde İzmir'e varıyor ve bir sonraki BİZBİZE TUR turumuzda görüşmek dileğimizle vedalaşıyoruz.

DAHİL OLANLAR:
Yeni Model Otobüs İle Ulaşım
Belirtilen Tüm Çevre Gezileri ve Turlar
2 Gece 4* Otel Konaklaması
Otelde 2 Sabah Kahvaltısı
Otelde 1 Akşam Yemeği
Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
Zorunlu Seyahat Sigortası

HARİÇ OLANLAR:
Otel’de Yapılan Ekstra Harcamalar
Müze ve Ören Yeri Girişleri
Yurt Dışı Çıkış Harcı - 150TL
Schengen Vizesi - 200€
Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
Taverna Eğlencesi Yemekli İçkili
Seyahat Sigortası 65 Yaş Üstü 15 €
Özel Seyahat Sağlık Sigortası 15 €

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#10 Kasım Özel Atatürkü Anma Selanik Turu
LOKASYON:
Selanik (İzmir çıkışlı)
YEMEK:
2 Sabah Kahvaltısı ve 1 Akşam Yemeği
ULAŞIM
Otobüs   
BULUŞMA:
16:00 Fahrettin Altay Ziraat Bankası Önü
16:30 Üçyol Pamukkale Yazıhanesi Önü
17:00 Bornova Metro Opet Benzinlik
17:30 Karşıyaka Anıt
17:45 Bostanlı İskele
18:00 Mavişehir Hilltown Önü
İPTAL POLİTİKASI:
İPTAL –DEVİR- DEĞİŞİKLİKLER 1-a.Tüketici,Günibirlik turlarda rezervasyonunu iptal etmek isterse son 7 gün içerisine girmeden koşulsuz iptal hakkı ve ücret iadesi hakkı bulunmaktadır. Son 7 gün içerisinde yapılan iptallerde ücret iadesi yapılmaz. tüketici, Paket turlarda(Konaklamalı) rezervasyonunu iptal etmek isterse son 7 gün içerisine girmeden koşulsuz iptal hakkı ve ücret iadesi hakkı bulunmaktadır. Son 7gün içerisinde yapılan iptallerde ücret iadesi yapılmaz. 2-Çocuk indirimleri, ebeveynlerle veya iki büyükle aynı odayı paylaştığı sürece yapılır. 3-Gezi programında belirtilen konaklama şekli dışında , yolcunun gezi esnasında ve otellerde alacağı ekstra yemek, içki, telefon görüşmeleri ve program dışı hizmetler kendisine aittir. 4-Gezi esnasında kıymetli eşya ve para kayıplarından şirketimiz sorumlu değildir. 5-Gezilerimizde ulaşım için kullanılan her türlü kara, hava ve deniz taşıtlarında meydana gelebilecek yaralanma, ölüm ve kayıplarda taşıyıcı firmaların sigortaları geçerlidir. 6-Geziye çıkmadan veya gezi esnasında meydana gelebilecek herhangi bir siyasi olay, grev, tabii afet, teknik olaylar, hava muhalefeti, taşıyıcı şirketlerin yapabileceği iptallerden, gecikmelerden dolayı acentamız sorumlu tutulamaz. Buna bağlı olarak acentamız programda, ücretlerde ve nakil araçlarında her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.. 7-Tüketici turu gezinin başlamasından 3 gün öncesine kadar istediği kişiye devredebilir. Devralan bakiye ve devir sebebiyle doğan masraflardan devreden ile beraber sorumludur. 8-Acente ,Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı geziye iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda, tüketici adına yapılmış tüm rezervasyonları gezinin başlangıç tarihinden 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz. 9-Acenta, yeterli katılımın olmaması veya gerekli gördüğü durumlarda tüketiciye bildirmek kaydı ile, ilan ettiği veya kayıt aldığı turları gezi başlangıcından 1 gün önce kısmen veya tamamen iptal edebilir. Bu durumda alınan ücret iade edilir. 10-Gezi esnasında hava ve yol koşullarına göre tur rehberi tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir. III- GENEL HÜKÜMLER 1-Tura katılan tüketicinin; her türlü gezide, 20 kg bagaj götürme ve getirme hakkı vardır. Valizlerin ve içindeki eşyaların her türlü sorumluluğu sahiplerine aittir. 2-Tüketicinin, başladığı turu hizmetin kusurlu olduğundan bahisle terk etmesi halinde, turu terk ettiğini Acente yetkilisine ve konakladığı otele sebepleri ile birlikte yazılı olarak bildirmek zorundadır. Aksi halde tüketici turu terk etmiş sayılmaz ve hizmeti alıp kullanmış addolunur. 3-Sözleşmede imzası bulunmayan ancak sözleşmeye konu geziye katılan tüketici(ler) de kendi adlarına kayıt yaptırmakla görevlendirdikleri tüketici(ler)nin bu sözleşmeyi okuyup imzalaması ile, sözleşme hükümlerini kabul ve taahhüt etmiş sayılırlar. Buna rağmen, sözleşmede bizzat imzalarının olmadığı gerekçesiyle geziye katılan tüketici(ler)'nin Acenta aleyhine ve katılmış oldukları gezi ile ilgili dava ve takipler, ve Acente’nin tüketiciye bu sözleşmede yazılı hususlar dışında bir bedel ya da tazminat ödemek zorunda kalması halinde, Acente’nin sözleşmede imzası bulunan tüketici(ler) ye ödemiş olduğu fazla miktar için rücu hakkı mahfuzdur. Bu geziye katılan tüketiciler, imzalamış olmasalar dahi, taraflar arasında geçerli olacak bu sözleşme şartlarını katalog ve ilanlar nedeni ile öğrenmiş, geziye bu sözleşme şartlarında katılmayı kabul etmişlerdir. 4-Gezilerimize evcil hayvan kabul edilmez. 5-Tur programı bu sözleşmenin ayrılmaz bir parçasıdır. 6-Acentenin Sözleşmeye Kısmen ya da tamamen uymaması hallerinde ödenecek tazminatın hesaplanmasında TURSAB İZMİR ÇİZELGESİ maddeleri uygulanır

TARİH VE FİYATLAR

EKSTRALAR

Yukarıdakiler aksi belirtilmedikçe isteğe bağlıdır ve tur operatörüne ödenecektir.

EK HİZMET VE SERVİSLER
50 EUR
Yurtdışı Özel Sağlık Sigortası ()
300 EUR
Vize Danışmanlığı (Turunuza Ek Kişibaşı Vize Hizmeti)

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın